Mechelinki to mała miejscowość na Kaszubach, która skrywa w sobie wiele atrakcji turystycznych. Jak najbardziej warto wybrać się tam całą rodziną na letnie wakacje. Do dyspozycji jest piaszczysta plaża, rezerwat przyrody, lokalne smakołyki, liczne atrakcje nadmorskie. Jeśli ktoś pragnie zrelaksować się, odpocząć od zgiełku miejskiego i wspaniale się bawić, Mechelinki będą świetnym wyborem. Do dyspozycji są liczne apartamenty pod Trójmiastem, dzięki czemu nie brakuje wygodnych i komfortowych miejsc noclegowych w atrakcyjnych cenach. 

Udane wakacje letnie w Mechelinkach

Wraz z nadejściem lata zaczynamy planować swój urlop. Można go mile spędzić całą rodziną w Mechelinkach. Miejscowość znajduje się w przystani rybackiej, dzięki czemu można podziwiać kaszubskie kutry i zjeść świeżo złowioną rybę. Do dyspozycji jest piaszczysta plaża, na której nie ma tłumów. Jest to wspaniała opcja w przypadku wakacji z dziećmi. Mogą one podziwiać żywe atrakcje znajdujące się w rezerwacie przyrody Mechelińskie Łąki. Jest też Rezerwat Beka, obfitujący w ciekawe zwierzęta. Nie brakuje dmuchanych zamków, cymbergajów, bujaków, kogutów na drutach, czyli tego co uwielbiają najmłodsi. Mechelinki to również świetna baza wypadowa do przeróżnych atrakcji znajdujących się w pobliżu. W Stadninie Mustang możliwe jest spacerowanie na koniu brzegiem morza czy przejażdżka na nim po lesie. Windsurfing i żeglarstwo umożliwia Rewski Szpërk.

Dla pasjonatów motoryzacji, szczególnie dla ojców i synów, atrakcją będzie z pewnością Gdyńskie Muzeum Motoryzacyjne. Dzieci z pewnością będą zadowolone z możliwości odwiedzenia Góry Świętego Mikołaja. Można przeżyć niezwykłą przygodę na pokładzie pirackiego statku, decydując się na Rejsy statkiem „Regina”/”Dragon”. Jest też Statek-muzeum „Dar Pomorza”, który skrywa wiele dodatkowych atrakcji. Podobnie jest z okrętem wojennym Niszczyciel ORP „Błyskawica”. Historyczne statki można podziwiać, będąc na Molo Południowym. Zobaczyć warto atrakcje takie jak też Muzeum Miasta Gdynia, Ekspozycja plenerowa militariów, Akwarium Morskie, Centrum Nauki „Experyment”, Skansen rybacki, liczne wieże widokowe, Źródło Marii, Głazy „Dwunastu Apostołów”.

Jakie apartamenty dla rodzin z dziećmi nad morzem wybrać?

Udane wakacje wymagają zatrzymania się w dogodnym obiekcie noclegowym. Przykładem jest Anchoria w Mechelinkach, czyli apartamenty doskonale przystosowane do rodzin z dziećmi. Nie brakuje licznych udogodnień i atrakcji. Jest to świetna baza wypadowa. Można zatrzymać się nawet z najmłodszymi, korzystając z łóżeczek turystycznych, krzesełek dziecięcych i całych zestawów dla podopiecznych. Możliwe jest nawet wypożyczenie rowerów z fotelikami dla dzieci, co pozwoli na wspólne zwiedzenie całej okolicy.