Wyprawy na drugi koniec świata kuszą egzotyką, ale w Polsce też jest wiele miejsc, które potrafią zapewnić bardzo przyjemne wakacje. Co istotne, część z tych miejsc wręcz emanuje spokojem i sprzyja odstresowaniu. Doskonałym tego przykładem jest Puszcza Białowieska. 

Dlaczego warto odwiedzić okolice Puszczy Białowieskiej?

W porównaniu z innymi terenami leśnymi, Puszcza Białowieska wyróżnia się faktem, że to miejsce znacznie różni się od wyobrażeń na temat tego typu obszarów. Tutejsza roślinność zachowała się w formie reliktowej, stanowiąc żywy obraz tego, jak wyglądały puszcze setki lat temu – co czyni ją unikalną na skalę europejską.

Jest więc co podziwiać, tym bardziej, iż przez Puszczę Białowieską przebiega kilka szlaków turystycznych, pozwalających na podziwianie tutejszych skarbów natury. Na przykładzie Hajnówki można wymienić co najmniej kilka z nich, między innymi liczący 25 km szlak zielony do Białowieży, czy szlak niebieski przez Orzeszkowo, nawracający później na Hajnówkę i liczący 31 km. Z samej Białowieży prowadzi też ciekawy szlak żółty na trasie kierującej w stronę Topiła.

Noclegi w Hajnówce

Co istotne, w Hajnówce nie ma żadnych problem ze znalezieniem miejsc noclegowych. Również tych zapewniających naprawdę spory komfort. Dobrym tego przykładem są apartamenty Enklawa Białowieska (https://apartamentywpuszczy.pl/apartamenty). Bardzo estetyczne pokoje, z dużą przestrzenią i dobrym wyposażeniem oraz z dużymi oknami, zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów.

Co ważne, okolica Hajnówki sprzyja również osobom, które pomiędzy kolejnymi wyprawami wzdłuż szlaków Puszczy Białowieskiej, chciałyby zażyć także i innych atrakcji. Dlatego też odwiedzając to miejsce, można skorzystać z parku linowego, który dostarczy nieco adrenaliny, ale także odpocząć dzięki kąpielom w znajdującym się na leśnej polanie biobasenie, wyposażonym zarówno w część głęboką, jak i w brodzik. Pomyślano również o młodszych przyjezdnych, na których czeka wspaniale urządzony park zabaw – co ciekawe uwzględniający nie tylko dzieci, ale i młodzież, którą zapewne ucieszy znajdująca się tu trampolina, stół do tenisa stołowego, czy bilard.

artykuł sponsorowany