Romanse są jednym z najczęściej wybieranych gatunków literackich, dlatego w księgarniach można znaleźć sporo książek romantycznych i to nie tylko dla dorosłych, ale także dla nastolatków. Gatunek young adult staje się coraz bardziej popularny. Prezentujemy ciekawe propozycje romansów dla nastolatek.

Książki: romanse – „Pamiętnik”

„Pamiętnik”, autorstwa Nicholasa Sparksa, to jedna z najpiękniejszych książek o miłości, która spodoba się zarówno nastolatkom, jak i osobom dorosłym. Zgodnie z mottem tej powieści pierwsza miłość pozostaje w sercu na zawsze i zmienia człowieka w sposób nieodwracalny. „Pamiętnik” przedstawia historię Allie Nelson, zamożnej nastolatki, która wyjeżdża do New Bern na wakacje. Właśnie tam poznaje prostego chłopaka – Noaha. Ich miłość rozkwita, jednak rodzice dziewczyny nie są zadowoleni z tego powodu. Młodzi zostają rozdzieleni, jednak ich uczucie wcale nie gaśnie. „Pamiętnik” to wyjątkowy romans, w którym zawarte zostały silne emocje, towarzyszące zwykle nastoletniej miłości. Historia daje ogromną nadzieję wszystkim zakochanym. Książkę „Pamiętnik” można kupić na stronie: https://skupszop.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/romans-145954

To właśnie na tym portalu można znaleźć najnowsze romanse książki oraz klasyczne dzieła literackie. 

Romanse dla nastolatków – „Zanim się pojawiłeś”

Kolejną wspaniałą propozycją jest romans „Zanim się pojawiłeś”. Książka stała się bestsellerem, a na jej podstawie nakręcono doskonały film. „Zanim się pojawiłeś” opowiada historię Lou i Willa, którzy poznają się w niecodziennych okolicznościach. Lou zatrudnia się jako pomoc przy sparaliżowanym Willu, który stracił władzę praktycznie w całym ciele na skutek wypadku na motocyklu. Główni bohaterowie pochodzą z zupełnie różnych środowisk, mają inne cechy charakteru i kierują się innymi wartościami w życiu, jednak między nimi zaczyna rodzić się uczucie. Historia opowiedziana przez Jojo Moyes, autorkę książki, jest wyjątkowa, ponieważ budzi w czytelniku zarówno wzruszenie, jak i radość, melancholię oraz irytację. Pojawia się więc cały wachlarz uczuć, który sprawia, że romans czyta się z ogromną przyjemnością. Osoby, którym spodoba się książka „Zanim się pojawiłeś”, powinny sprawdzić także inne romanse, nowości, autorstwa Jojo Moyes. Pisarka w doskonały sposób oddaje uczucia i emocje, a także w śmieszny i ciekawy sposób charakteryzuje charaktery głównych bohaterów oraz ich zachowania.