Jónsi zapowiada nową płytę. Zaśpiewają Liz Fraser i Robyn

W październiku ukaże się nowy album lidera Sigur Rós – Jónsiego. „Shiver” promuje singel „Swill”, do którego teledysk można oglądać już dziś.

Pochodzący z Islandii, obecnie mieszkający w Los Angeles Jónsi do współpracy nad produkcją swojej nowej płyty – planowanej 10 lat po wydaniu debiutanckiego „Go” – zaprosił A.G. Cooka (znanego z pracy m.in. z Charlie XCX). Na płycie znajdą się utwory z Liz Fraser z Cocteau Twins i Robyn. Nagrywany był w Reykjaviku, Berlinie, Londynie i Helsinkach. 

  • Szybko się nudzę – opowiadał Jónsi o współpracy z Cookiem – Chciałem, żeby ten album był inny, świeży, ekscytujący, dlatego potrzebowałem innego podejścia.

„Shiver” to obietnica syntetycznej, elektronicznej fali kontrastującej z głosem Jónsiego i jego osobistego podejścia do muzyki, często odwołującego się do natury.

islandia, jónsi, liz fraser, robyn, Sigur rós

Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas

To była piękna przygoda!

Po trzynastu latach istnienia, Etnosystem.pl zakończył swoją działalność. Strona pozostaje w charakterze archiwum. Dziękuję za tę piękną przygodę i do zobaczenia w innym miejscu – zapraszam na noisefromiceland.com

Kaśka Paluch