Województwo dolnośląskie pod względem dostępnych tu atrakcji daje spore możliwości by fajnie spędzić wolny czas. Bez względu na to czy lubisz spacerować, wolisz aktywniejsze formy relaksu, interesujesz się historią czy preferujesz wypad w góry, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Rudawy Janowickie

To miejsce największą popularność zyskało za sprawą Kolorowych Jeziorek. Stawy zlokalizowane pośrodku lasu zawdzięczają swoje niecodzienne barwy położeniu. Pierwsze z nich jeziorko Purpurowe znajduje się w środku wąwozu. Okolica jeziorek to idealne miejsce do spaceru. Teren nie jest zbyt wymagającym, więc w odpowiednim tempie z powodzeniem może go pokonać każdy. Osoby lubiące bardziej wymagającą formę aktywności mogą to miejsce wykorzystać do przejażdżek rowerowych czy treningu biegowego.

Zagórze Śląskie

To miejsce oferuje sporo bez względu na porę roku. Z powodzeniem odnajdą się tu rodziny z dziećmi, ale również fani historii. Okolice Zagórza idealnie nadają się na spacer. Znajdziecie tu również wypożyczalnie sprzętu wodnego, które pozwolą na zwiedzanie tego regionu z perspektywy łodzi. Niedaleko znajduje się również Zamek Grodno, niezwykły obiekt, podczas zwiedzania którego można przenieść się w czasie.

Palmiarnia w Wałbrzychu

Wałbrzyska palmiarnia to raj dla fanów egzotyki. Znajdujące się tu rośliny robią niesamowite wrażenie. Na miejscu znajduje się kawiarnia, dzięki czemu przerwę w poznawaniu kolejnych okazów można sobie umilić filiżanką kawy i słodkim poczęstunkiem. Na deser warto z kolei zajrzeć do specjalnego terrarium zamieszkiwanego przez trzy urocze lemurki.

Dolina Baryczy

Miejsce uznawane za ewenement na skalę krajową, ponieważ stanowi największy rezerwat ornitologiczny w Polsce. Poza możliwością podziwiania ptactwa, można wynająć tu kajak i udać się na spływ. Dostępnych tras jest kilka, dzięki czemu z powodzeniem można dostosować je do swoich umiejętności. Podczas spływu bardzo często można spotkać pasające się koniki polskie.

Zamek Książ

Jeden z piękniejszych zamków na Dolnych Śląski. Ten obiekt oferuje zwiedzanie zarówno w dzień jak i w nocy. Poza tym na terenie zamku działa również strefa hotelowa i centrum konferencyjne. Nierzadko organizowane są tu również wystawy czy ekspozycje muzealno-edukacyjne.

Źródło: https://travellikeagirl.pl/