Masz ochotę na spędzenie weekendu w miejscu zarówno niebanalnym, urokliwym, jak i wyjątkowo ciekawym? W takim razie wybierz się do Leszna!

Jak dojechać do Leszna?

Leszno to miasto zlokalizowane w województwie wielkopolskim. Dogodny dojazd do wspomnianej miejscowości zapewnia droga krajowa nr 5 (biegnąca z północy na południe) oraz droga krajowa nr 12 (biegnąca z zachodu na wschód). Preferujesz inny środek transportu? To żaden problem, bowiem opisywana miejscowość jest pasażerskim i towarowym węzłem kolejowym, posiadającym połączenia z Warszawą, Poznaniem oraz Wrocławiem. W praktyce oznacza to więc, że do Leszna bez problemu dotrzesz z niemalże wszystkich, większych miast naszego kraju.

Atrakcje w Lesznie

Turystom przyjeżdżającym do opisywanego miasta z pewnością nie grozi nuda, bowiem atrakcje w Lesznie potrafią zrobić spore wrażenie nawet na doświadczonych podróżnikach. Co zatem – konkretnie – zobaczyć w Lesznie? Przede wszystkim rynek, na którym znajdują się kamienice wybudowane w latach 1870 – 1914. Wśród nich (w pierzei północnej) zlokalizowana jest kamieniczka nr 16 w stylu barokowym, wzniesiona w roku 1635. Podobno była ona własnością medyka Jana Jonstona. Kolejną, równie ciekawą atrakcją jest barokowo – klasycystyczny ratusz, którego wschodnią ścianę zdobią kartusze z herbami właścicieli miasta. Warto dodać, iż w podziemiach ratusza znajduje się obecnie niezwykle klimatyczna kawiarnia. Opisując atrakcje w Lesznie nie sposób nie wspomnieć o klubie żużlowym Unia Leszno i zawodach odbywających się na stadionie imienia Alfreda Smoczyka. Polecamy zasiąść na jego trybunach i na własnej skórze odczuć emocje towarzyszące opisywanym zmaganiom sportowym.

Hotel w Lesznie

Po pełnym emocji dniu warto zafundować sobie porządny odpoczynek. Gdzie zatem zatrzymać się podczas pobytu w opisywanym mieście? Godnym polecenia miejscem jest Akwawit czyli nowoczesny hotel w Lesznie. Obiekt oddaje do dyspozycji swoich gości zarówno wygodne, przestronne pokoje, jak i strefę SPA & Wellness oferującą liczne zabiegi na ciało, masaże, zabiegi kosmetyczne, manicure i pedicure, a także możliwość skorzystania z sauny. Warto dodać, iż na terenie hotelu Akwawit znajdują się również sale szkoleniowe i konferencje, a także restauracja serwująca pyszne i niebanalne posiłki – zarówno mięsne, jak i wegetariańskie. Więcej informacji na temat opisywanego hotelu znajdziesz na stronie https://www.hotelakwawit.pl/

artykuł sponsorowany