Morskie Oko to w sezonie letnim szalenie popularny kierunek wycieczek. Wypad taki może się kojarzyć z przejazdem konną bryczką po asfaltowej szosie. Nie dajmy się jednak namówić na ten sposób podróży. Jest on odmówieniem sobie niezwykłej przyjemności pieszej wędrówki ku górskiemu jeziorku. Ten niewymagający marsz nie powinien zająć więcej niż 2 godziny i 20 minut. Trasę pokonują nawet dzieci i osoby starsze, więc pełen sił turysta nie powinien mieć z tym żadnego problemu.

Bezpieczeństwo na wycieczce

Nie znaczy to oczywiście, że powinniśmy zapomnieć o bezpieczeństwie. Koniecznością przy takiej wycieczce jest posiadanie sprawnego telefonu komórkowego dzięki, któremu można, w razie takie potrzeby, wezwać pomoc. Nawet najmniej wymagająca górska trasa może zaskoczyć nieprzewidywalnymi wydarzeniami. Naładowany telefon komórkowy z zapisanymi odpowiednimi numerami ratunkowymi to podstawa dla podniesienia bezpieczeństwa wyprawy.

Wycieczkowe utensylia 

Gdy w dniu naszej wycieczki słońce mocno przygrzewa, nie możemy zapomnieć o nakryciu głowy. A niezależnie od pogody musimy zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody oraz lekkostrawny prowiant. Powinniśmy znaleźć się też miejsce na: mocny sznurek, latarkę, scyzoryk lub nóż oraz apteczkę z podstawowym wyposażeniem. To wszystko możemy zapakować w nasze plecaki turystyczne. Czasami wystarczy jeden duży plecak, do którego mogą zmieścić się potrzebne rzeczy dla więcej niż jednej osoby. Takie modele, o pojemności aż 50 litrów, oferują prawie wszystkie firmy z wyposażeniem turystycznym. Jednak nie zawsze warto zabierać ze sobą tak duży plecak. Nawet najbardziej ergonomiczny będzie niepotrzebnym obciążeniem jeśli damy radę zapakować się w jakiś mniejszy model.  Gdy wybierają się z nami młodsi górscy zdobywcy, wygodną opcją będzie na przykład popularny plecak składany, ponieważ gdy już nie będzie potrzebny, nie będzie zajmować dużo miejsca. Gdy wybieramy plecak należy zwrócić uwagę jakość jego wykonania. Model droższy ale starannie zrobiony posłuży nam znacznie dłużej. Przesadna oszczędność może szybko skończyć się koniecznością następnego zakupu. Jeśli już kupimy plecak kończenie trzeba dopasować go do siebie. Nieodpowiednio ustawione ramiączka na pewno dadzą nam się we znaki podczas górskiej wędrówki. Dodatkowe paski obecne w większych modelach służą do tego by równomiernie rozłożyć ciężar naszego ekwipunku. Nie zapominajmy o korzystaniu z nich! Nasze plecy na pewno będą wdzięczne.

Jeśli będziemy pamiętać o odpowiednim ekwipunku, dobrze dobranym plecaku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, wyprawa na Morskie Oko będzie świetnym pomysłem na aktywne spędzenie dnia.

artykuł sponsorowany