Mogielica, najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, 1170 m.n.p.m., określana mianem najładniejszego szczytu tego pasma, położona na terenach turystycznie łatwo dostępnych. Miłośnicy i wytrwali wędrowcy po Beskidach z pewnością bez trudu odbędą tę wycieczkę – znajdą szlak i sposób na dotarcie do niego i bezpieczny powrót do domu. Tych, którzy w Beskidzie Wsypowym bywają rzadziej, namawiamy na zaopatrzenie się w mapy, rozkłady jazdy autobusów i cierpliwość.

Na Mogielicę prowadzi kilka szlaków, z czego najpopularniejszym jest szlak zielony Dobrej przez Łopień (951 m.n.p.m.) i Przełęcz Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego – trasę rozpoczynamy z centrum wsi, przy skrzyżowaniu z drogą do Skrzydlnej. Szlak zielony z Mogielicy prowadzi dalej na Cichoń przez miejscowość Zalesie.

Szlak żółty prowadzi z Tymbarku przez miejscowości Niwa Podłopień i Szopienice Królewskie, a za Mogielicą przez kolejne wzniesienia Krzystonów (1011 m.n.p.m.), Jasień (1062) i Myszycę (877) do Przełęczy Przysłop. Stąd drogą możemy dostać się do Lubomierza.