Beskid Wyspowy: Mogielica

Mogielica, najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, 1170 m.n.p.m., określana mianem najładniejszego szczytu tego pasma, położona na terenach turystycznie łatwo dostępnych. Miłośnicy i wytrwali wędrowcy po Beskidach z pewnością bez trudu odbędą tę wycieczkę – znajdą szlak i sposób na dotarcie do niego i bezpieczny powrót do domu. Tych, którzy w Beskidzie Wsypowym bywają rzadziej, namawiamy na zaopatrzenie się w mapy, rozkłady jazdy autobusów i cierpliwość.

Na Mogielicę prowadzi kilka szlaków, z czego najpopularniejszym jest szlak zielony Dobrej przez Łopień (951 m.n.p.m.) i Przełęcz Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego – trasę rozpoczynamy z centrum wsi, przy skrzyżowaniu z drogą do Skrzydlnej. Szlak zielony z Mogielicy prowadzi dalej na Cichoń przez miejscowość Zalesie.

Szlak żółty prowadzi z Tymbarku przez miejscowości Niwa Podłopień i Szopienice Królewskie, a za Mogielicą przez kolejne wzniesienia Krzystonów (1011 m.n.p.m.), Jasień (1062) i Myszycę (877) do Przełęczy Przysłop. Stąd drogą możemy dostać się do Lubomierza.

Beskid wyspowy, mogielica, Mogielica szlaki

Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas

To była piękna przygoda!

Po trzynastu latach istnienia, Etnosystem.pl zakończył swoją działalność. Strona pozostaje w charakterze archiwum. Dziękuję za tę piękną przygodę i do zobaczenia w innym miejscu – zapraszam na noisefromiceland.com

Kaśka Paluch