Noise 02: dla wymagających rowerzystów

Lampa rowerowa przednia Mactronic Adventure Line Noise 02 to propozycja dla rowerzystów wymagających, jeżdżących w trudniejszych terenach, ale doskonale sprawdzi się też w jeździe miejskiej.  Zacznijmy od specyfikacji. W pudełku firmowym oprócz lampki znajdziemy też ładowarkę (przez USB) i dwa uchwyty. Jeden sprofilowany na ramę kierownicy rowerowej, drugi jest na pasku i umożliwia przytroczenie lampki do mniej standardowej powierzchni. Do tego instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

 Producent zapewnia, że lampa Noise przeznaczona do jazdy w ekstremalnych warunkach, więc obudowa światła jest wodoszczelna, aluminiowa, odporna na zabrudzenia kurzem i błotem (dla dłuższej żywotności sprzętu wypada go jednak wyczyścić po każdej ekstremalnej jeździe). 

Montaż lampki jest bezproblemowy i bardzo szybki. Komponenty uchwytów wykonano dobrze, więc nie ma obaw, że coś się zatnie, nie będzie pasować, a my będziemy dokręcać śrubę godzinami zastanawiając się czemu nie styka. Po zamontowaniu nie ma też obaw, że lampka spadnie, przekrzywi się – na kierownicy trzyma się stabilnie. Lampka pracuje w pięciu trybach oświetlenia – cztery to różne natężenie światła, jeden z nich to miganie. Najbardziej interesujące jest oczywiście to – jak świeci. W przeciwieństwie do innych popularnych, tanich sprzętów rowerowych, Noise 02 oświetla bardzo daleko i szeroko. Na ulicy można poczuć się jak z reflektorem samochodowym, a w miejscach, w których jest kompletnie ciemno jakość widzenia naprawdę się poprawia. Lampa nie świeci punktowo na miejsce, w którego stronę skierowana jest akurat kierownica – promień jest dużo szerszy, co znacznie poprawia komfort jazdy.

 Przy trybie maksymalnego oświetlenia bateria wytrzymuje około 2 godzin. Im mniejsze natężenie – tym dłużej świeci, podobno nawet do 11 godzin. O tym w jakim stanie jest nasza bateria informuje światełko na panelu lampki – gdy świeci się na niebiesko znaczy to, że bateria jest naładowana, czerwone światło ostrzega nas przed wyczerpaniem. Akumulator lampy jest wymienialny. 

Solidne wykonanie, niezły dizajn, a przede wszystkim – niezawodna praca i bardzo dobre oświetlenie jakie zapewnia Noise 02 sprawiają, że jest to sprzęt rowerowy godny polecenia najbardziej wymagającym użytkownikom jednośladu.

Kaśka Paluch

lampka rowerowa, noise 02

Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas

To była piękna przygoda!

Po trzynastu latach istnienia, Etnosystem.pl zakończył swoją działalność. Strona pozostaje w charakterze archiwum. Dziękuję za tę piękną przygodę i do zobaczenia w innym miejscu – zapraszam na noisefromiceland.com

Kaśka Paluch