Lampa rowerowa przednia Mactronic Adventure Line Noise 02 to propozycja dla rowerzystów wymagających, jeżdżących w trudniejszych terenach, ale doskonale sprawdzi się też w jeździe miejskiej.  Zacznijmy od specyfikacji. W pudełku firmowym oprócz lampki znajdziemy też ładowarkę (przez USB) i dwa uchwyty. Jeden sprofilowany na ramę kierownicy rowerowej, drugi jest na pasku i umożliwia przytroczenie lampki do mniej standardowej powierzchni. Do tego instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

 Producent zapewnia, że lampa Noise przeznaczona do jazdy w ekstremalnych warunkach, więc obudowa światła jest wodoszczelna, aluminiowa, odporna na zabrudzenia kurzem i błotem (dla dłuższej żywotności sprzętu wypada go jednak wyczyścić po każdej ekstremalnej jeździe). 

Montaż lampki jest bezproblemowy i bardzo szybki. Komponenty uchwytów wykonano dobrze, więc nie ma obaw, że coś się zatnie, nie będzie pasować, a my będziemy dokręcać śrubę godzinami zastanawiając się czemu nie styka. Po zamontowaniu nie ma też obaw, że lampka spadnie, przekrzywi się – na kierownicy trzyma się stabilnie. Lampka pracuje w pięciu trybach oświetlenia – cztery to różne natężenie światła, jeden z nich to miganie. Najbardziej interesujące jest oczywiście to – jak świeci. W przeciwieństwie do innych popularnych, tanich sprzętów rowerowych, Noise 02 oświetla bardzo daleko i szeroko. Na ulicy można poczuć się jak z reflektorem samochodowym, a w miejscach, w których jest kompletnie ciemno jakość widzenia naprawdę się poprawia. Lampa nie świeci punktowo na miejsce, w którego stronę skierowana jest akurat kierownica – promień jest dużo szerszy, co znacznie poprawia komfort jazdy.

 Przy trybie maksymalnego oświetlenia bateria wytrzymuje około 2 godzin. Im mniejsze natężenie – tym dłużej świeci, podobno nawet do 11 godzin. O tym w jakim stanie jest nasza bateria informuje światełko na panelu lampki – gdy świeci się na niebiesko znaczy to, że bateria jest naładowana, czerwone światło ostrzega nas przed wyczerpaniem. Akumulator lampy jest wymienialny. 

Solidne wykonanie, niezły dizajn, a przede wszystkim – niezawodna praca i bardzo dobre oświetlenie jakie zapewnia Noise 02 sprawiają, że jest to sprzęt rowerowy godny polecenia najbardziej wymagającym użytkownikom jednośladu.

Kaśka Paluch