Kulig w Zakopanem zimą powinien być punktem obowiązkowym, każdego zimowego wypadu w góry! Wieczorna wycieczka saniami, pod rozgwieżdżonym niebem, to niezwykle klimatyczne przeżycie. Na koniec jeszcze tylko ognisko, tańce i zabawa w prawdziwie góralskim stylu!

Zakopane kulig – jadą, jadą sanie!

Kulig z pochodniami w Zakopanem to tradycja, która sięga kilku wieków wstecz, kiedy była to jedna z ulubionych zimowych rozrywek szlachty. Dzisiaj uwielbiają ją turyści, a także sami górale, bo zabawa jest przednia dla każdego! Zaprzęgnięte w sanie konie suną orszakiem wśród majestatycznych gór i świerków pokrytych czapą białego śniegu.

A to nie jest koniec całej rozrywki, jaką oferuje kulig Zakopane! Przy czym warto wiedzieć, że kuligi organizowane są zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem– w zależności od tego, na jakim klimacie przejażdżki nam zależy. Zazwyczaj trwa ona godzinę, a do dyspozycji mamy czteroosobowe lub ośmioosobowe sanie.

Kulig z ogniskiem Zakopane

Już tradycyjnie każdy kulig kończy się ogniskiem, na którym można upiec pyszną kiełbaskę, a także pośpiewać i potańczyć, napić się prawdziwej góralskiej herbaty i skosztować innych góralskich specjałów. Bardzo często takie ogniska to doskonały pokaz góralskiej kultury i gościnności. Jest to naprawdę niesamowite przeżycie, dlatego warto zdecydować się na kulig w Zakopanem w czasie urlopu czy wyjazdu na ferie zimowe w polskie góry.

Kulig Zakopane Dolina Chochołowska i Kulig Gubałówka

Ze względu na rodzaj trasy kulig Zakopane oferuje kilka możliwości, możemy wybrać taką, która będzie dla nas bardziej atrakcyjna pod kątem wizualnym. Niezwykle popularny jest kulig na Gubałówce, którego trasa biegnie w terenie doskonale ukazującym piękną panoramę Tatr, Zakopanego i Podhala.

Inną równie ciekawą opcją jest kulig w Dolinie Chochołowskiej, jednej z najpiękniejszych dolin w Europie, która zimą wygląda jak wyjęta z prawdziwej baśni. Niezależnie od tego, jaki kulig w Zakopanem wybierzemy, jest to emocjonujące przeżycie i pozostawia po sobie piękne wspomnienie tego, co w górach i góralskiej kulturze jest najlepsze!