Z roku na rok Łódź zyskuje w oczach turystów i coraz częściej wybierana jest na weekendowe citybreaki. Przekonaj się, jakie atrakcje ma do zaoferowania!

Przez niektórych nazywana polskim Berlinem Łódź w ostatnich latach zyskała w oczach nie tylko Polaków, ale i obcokrajowców. Przez długi czas kojarzona z miastem przemysłowym obecnie stała się polską stolicą alternatywności i coraz częściej wybieraną destynacją turystyczną. Największą popularnością cieszy się wśród ludzi młodych, którzy cenią Łódź za nieoczywisty klimat i niecodzienną atmosferę. Nic dziwnego, ponieważ jak grzyby po deszczu wyrastają tu nowe miejscówki, a Off Piotrkowska w niektórych kręgach zyskał już miano kultowego. Ale nie samą alternatywą Łódź żyje. Dodatkowym aspektem, dzięki któremu stała się ona rozpoznawalna i postrzegana w innym świetle, jest umieszczenie w mieście akcji jednego z seriali, który możemy znaleźć na najpopularniejszej platformie streamingowej. Odkrywamy tam Łódź na nowo i przekonujemy się, że ma wiele do zaoferowania. No właśnie – co warto zobaczyć w Łodzi poza Manufakturą i Piotrkowską? 

Ogród Botaniczny 

Jeśli pragniecie odetchnąć na łonie natury, wybierzcie się do Łódzkiego Ogrodu Botanicznego im. Jakuba Mowszowicza, którego historia sięga 1929 roku. Znajduje się w nim ponad 3500 roślin, które wchodzą w skład 9 działów tematycznych. Znajdziemy tam m.in. japoński ogród, alpinarium czy ciekawy dział roślin leczniczych i przemysłowych, który nie jest często spotykany w podobnych miejscach.

Palmiarnia 

Wspominając o ogrodzie botanicznym nie sposób pominąć jednej z najnowocześniejszych w Europie palmiarni, która znajduje się na terenie wspomnianego ogrodu. Znajduje się w niej około 4500 okazów, z czego część stanowią rośliny unikatowe w skali kraju i Europy. Miejsce to jest wyjątkowe i wiąże się z nim ciekawa historia, ale nie będziemy odkrywać teraz wszystkich kart – przekonajcie się sami! 

Rave party 

Opcja ta przypadnie do gustu młodszym osobom. Porównania Łodzi do Berlina nie wzięły się znikąd. Łódź uznawane jest za stolicę polskiego techno, a co za tym idzie – można zaliczyć tu niezapomniane rave party. W tym przypadku nie sposób wskazać jednego konkretnego miejsca, ale nocne życie w Łodzi tętni życiem, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem ciekawej miejscówki. 


Jeśli zainteresowała cię perspektywa przyjazdu wybrania się do Łodzi, niezwykłego miejsca o niepowtarzalnym klimacie, zadbaj o wygodny nocleg. Miasto jest spore, dlatego aby nie tracić czasu na dojazdy, najlepiej zatrzymać się w centrum. Polecamy komfortowe noclegi Łódź w Aparts B&B w centrum, blisko dworca PKP Łódź Kaliska i ulicy Piotrkowskiej.

artykuł sponsorowany