Każdego roku ogromną popularnością podczas weekendu majowego cieszą się Mazury. Jest to klasyk, który nie przestaje zadziwiać. Niezależnie od tego jak wiele razu odwiedzimy to miejsce, nigdy nam się nie znudzi. Taki jest już nieprzemijalny urok polskich Mazur. Długi weekend to doskonała okazja do wybrania się w te rejony – zarówno z dziećmi, jak i z drugą połówką. Bogactwo i różnorodność atrakcji sprawia, że każdy turysta znajdzie dla siebie coś godnego uwagi i miło spędzi wolny czas.

Weekend majowy mazury – jakie czekają na nas atrakcje na miejscu?

Weekend majowy na mazurach to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Jako, że Mazury to przede wszystkim woda, nie obędzie się bez rejsu statkiem po zabytkowym Kanale Elbląskim, podczas którego pokonuje się drogą morska aż 10 km. Ciekawą opcją będzie też spływ kajakowy Łyną. Jako, że jest rzeka spokojna, dzięki czemu nawet początkujące osoby sobie świetnie poradzą. Podczas pokonywania szklaku można podziwiać okoliczne widoki, na które składają się łąki, lasy, wzgórza i zabytkowe miasta. Majówka na Mazurach to też świetna okazja do podziwiania okolicy na rowerach. Warto pojechać chociażby do Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, gdzie można poczuć się niemalże jak w górskiej miejscowości – wyjątkowy klimat tworzą potoki, wąwozy, wyżłobienia, mokradła, jeziora. Rodziny z dziećmi zadowolone będą pobytem w Dobrym Lasku, gdzie można na całego rozkoszować się urokami natury.

Weekend majowy można oczywiście spędzić w innym miejscu niż Mazury. Ciekawych destynacji w Polsce przecież nie brakuje. Świetną opcją może okazać się majówka na Pojezierzu Wielkopolskim, w Górach Świętokrzyskich, na Półwyspie Helskim, a Kaszubach, w Górach Sowich, w Borach Tucholskich, w Szklarskiej Porębie, w Kołobrzegu, Puszczy Białowieskiej.

Gdzie się zatrzymać podczas mazurskiego weekendu majowego?

Pozostając w klimacie Mazur, warto zatrzymać się w obiekcie Mazurskie Siedlisko Kruklin, który przygotował specjalną ofertę z okazji weekendu majowego. Przez trzy noce można wypocząć w klimatycznym apartamencie Wielkiej Chaty, racząc się z samego rana pysznym bufetem, na który składają się regionalne przysmaki. Oferta obiektu jest bogata i ciekawa. Można przejechać się wozem, zrelaksować się w jacuzzi w szklanej kapsule, spędzić czas w odkrytym basenie z podgrzewaną wodą, skorzystać z sauny fińskiej z widokiem na las, pograć w tenisa stołowego/badmintona/siatkówkę, poskakać na trampolinie. Nie brakuje też licznych atrakcji dla dzieci.

artykuł sponsorowany