Główne atrakcje Kołobrzeg

Każdy kto przyjeżdża do Kołobrzegu chce odwiedzić jakieś miejsca, skorzystać z atrakcji, trochę pozwiedzać i przede wszystkim wypocząć od codziennych problemów. A jedynym zapomnieniem od problemów mogą być oczywiście atrakcje. Jakie są one w Kołobrzegu? Co należy do głównych atrakcji tego miasta?

Jakie atrakcje Kołobrzeg warto odwiedzić?

Miasto Kołobrzeg jest nie tylko największym, polskim uzdrowiskiem, ale również miastem o niezrównanym pięknie i bogatą historią. Oprócz tego, Kołobrzeg w swojej ofercie posiada liczne atrakcje. Które z nich warto odwiedzić? Spójrz niżej.

Ukryta kraina

Ta atrakcja w Kołobrzegu przeznaczona jest szczególnie dla dzieci. Jej lokalizacja znajduje się w okolicach Portu Pasażerskiego. Można powiedzieć, że Ukryta Kraina to świat pełen zaczarowanych przejść. Dzięki różdżce, którą na samym początku zabawy otrzymuje uczestnik, można otworzyć wszystkie sekretne drzwi i ożywić postacie mieszkające w zaczarowanym świecie. A mieszkają w nim: Pan Wiewiór, krokodyl Zębuś, wróżki, skrzaty czy też krasnale. Oprócz nich, zaczarowane miejsce zamieszkują również żywe stworzonka, takie jak: króliki miniaturki czy złote rybki. Jest to przede wszystkim miejsce, które łączy ze sobą zabawę i naukę. Więc powinieneś dodatkowo się ucieszyć, że Twoje dziecko chce rozwijać swoją wyobraźnię i budować wiedzę.

Nadmorski Park Źródłowy

Jest to największy park w mieście, bo jego łączna powierzchnia wynosi aż 31 hektarów. Został on założony na początku XIX wieku i nosi nazwę Stefana Żeromskiego. Jego lokalizacja mieści się przy alei Nadmorskiej. Trzeba zaznaczyć, że park ten służy kuracjuszom i turystom przebywającym w uzdrowisku, zapewniając im pełen spokój i bliższy kontakt z przyrodą. Dodatkową cechą parku jest to, że rośnie w nim wiele starych drzew takich jak dęby czy jesiony. Więc, aby zresetować swój umysł warto po przechadzać się aleją Nadmorską lub spacerować po bulwarze Jana Szymańskiego.

Stadnina Koni i Szkółka Konna

Jest to nieco inna atrakcja w Kołobrzegu, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zwierząt. Jest to malowniczy ośrodek jazdy konnej mieszczący się w Budzistowie, czyli najstarszej dzielnicy Kołobrzegu. W tym miejscu organizowane są nauki jazdy konnej, zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Dodatkowo, te przyjazne zwierzęta są idealnymi towarzyszami w prowadzeniu rehabilitacji oraz różnych terapii. Oprócz dorosłych koni, można zobaczyć tutaj także małe kucyki, które wzbudzą w Tobie miłe odczucia. A tak naprawdę, to możesz być pewien, że pobyt tutaj zapewni Ci ogromne wrażenia, które zapamiętasz na bardzo długo.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że będąc w Kołobrzegu pokusisz się na odwiedzenie chociaż jednej z powyższych atrakcji. Pamiętaj, że przyjeżdżasz tutaj, aby odpocząć od swoich codziennych zmartwień. Dlatego wykorzystaj ten czas jak najlepiej. Ja ze swojej strony mogę tylko stwierdzić, że będzie to dla Ciebie niezapomniany czas. A teraz decyzja należy do Ciebie. Którą atrakcję Kołobrzeg wybierzesz?

artykuł sponsorowany

Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas