Tatry Słowackie: gdzie i jak kupić ubezpieczenie?

ubezpieczenie tatry słowacja

Pamiętajcie, że nawet najbardziej ostrożny, dobrze przygotowany i myślący turysta, może mieć w górach wypadek (o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w górach przeczytacie w naszym artykule: "Myśl! Czyli parę słów o bezpieczeństwie w górach - tam też dowiecie się na przykład jak spakować plecak w góry). W polsce ratownictwo górskie jest "darmowe", ale na Słowacji koszta akcji ratunkowej pokrywa poszkodowany. Dlatego warto, a nawet trzeba przed wycieczką w słowackie góry kupić odpowiednie ubezpieczenie. Dziś najłatwiej jest kupić takie ubezpieczenie online, a nawet SMS. Poniżej, za stroną Zahrannej Horskiej Służby, prezentujemy kilka opcji takiego zakupu, już od niecałego euro za dzień.

Ubezpieczenia turystyczne na cały świat oferuje polska firma Inseco, warto najpierw sprawdzić ich ofertę. Ja ubezpieczenie od nich kupowałam przed wyjazdem w góry Rumunii. Szczegóły i opcję zakupu online znajdziecie pod tym linkiem.

UNION

1. Kupno ubezpieczenia przez internet
2. Kupno przez SMS

GENERALI

1. Zakup przez internet
2. Telefonicznie pod numerem: 0850/111 116 i 0906/616 883

ALLIANZ

1. Kupno ubezpieczenia przez internet
2. Przez SMS
3. Przez aplikację mobilną

CSOB

1. Zakup ubezpieczenia online

Ja sama korzystałam, tzn. wykupywałam zawsze, przez internet, ubezpieczenie Union SK. Płatność kartą. Po jej dokonaniu otrzymuje się na maila kilka dokumentów, między innymi ze specyfikacją ubezpieczenia, oraz do wydruku kartkę, którą powinniśmy mieć przy sobie w górach.

ubezpieczenie słowacja
I pamiętajcie: róbcie tak, żeby to ubezpieczenie kupić i nigdy nie przekonać się, jak działa w praktyce.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij