Moskiewskie metro: przejażdżka z historią

Pin It

fot. Patrycja Borzęcka, ArchiwaPodrozy.pl

Moskiewskie metro wyróżnia się spośród innych. Funkcjonuje od 1935 roku, chociaż pierwszy projekt metra powstał już w 1901 roku. Część stacji stanowi idealny przykład architektury socrealizmu. 44 z nich zostało nawet wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego z Rosji. Z niektórymi stacjami wiążą się także niezwykłe legendy i opowieści.


Postanowiłam spędzić jeden dzień na fotografowaniu życia codziennego odbywającego się w moskiewskim metrze. W tym czasie zwiedziłam kilkanaście stacji - uwieczniając w kadrach jak ludzie biegną do pracy i wracają z niej. Fotografie zostały zrobione na niektórych z nich: Mayakovskaya, Belorusskaya, Ploshchad Revolutsii, Teatralnya, Novokuznetskaya. 

Tekst i zdjęcia: Patrycja Borzęcka, Archiwapodrozy.pl


Zdjęcia stanowią własność Patrycji Borzęckiej i Etnosystem.pl - kopiowanie bez zgody autora i redakcji ZABRONIONE!

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.