Nomader z wizytą na dominikańskich plażach [GALERIA]

fot. Łukasz Nycz, www.projektowaniepodrozy.com

Dominikana - bajkowy kraj leżący na wyspie Haiti. Otoczona wodami Morza Karaibskiego, słynie ze swoich pięknych plaż. To tu dopłynąć mogła Czarna Perła i to na jednej z tych plaż upojne chwile spędzić mógł kapitan Jack Sparrow... Łukasz Nycz na dominikańskich plażach piratów nie szukał, znalazł za to przepiękne widoki i kawałek raju na ziemi. Zobaczcie dominikańskie plaże okiem (i w obiektywie) Łukasza Nycza, prowadzącego fotobloga podróżniczego "Nomader - Projektowanie Podróży".

opisy i zdjęcia: Łukasz Nycz, www.projektowaniepodrozy.pl, www.facebook.com/projektowaniepodrozy 

Playa Bayahibe
Plaża w południowo-wschodniej części kraju, w bliskim sąsiedztwie Parku Narodowego Del Este. W szybki sposób można się na nią dostać z La Romany (około 20 minut jazdy). Poza sezonem miejscowość Bayahibe jest w zasadzie pusta. Działają nieliczne bary i restauracje. Jednak kiedy odwiedzi się okolicę w szczycie sezonu z pewnością nie znajdzie się miejsca na ręcznik.


Playa San Rafael
Położona w południowo-zachodniej części Dominikany. Nie jest popularna wśród turystów. Można tu wypocząć w miłym towarzystwie tubylców. Bez znajomości hiszpańskiego może być trochę trudno się dogadać. Nad plażą wznosi się stromy klif porośnięty dżunglą, z którego spływa rzeczka. U jej ujścia zbudowano przepiękne kaskady, dzięki którym ma się wrażenie pobytu w raju. Warto rozważyć nocleg na szczycie klifu, gdyż o wschodzie słońca widoki są urzekające.

Playa Bahia de las Aguilas
Plaża dla wytrwałych. Żeby się na nią dostać, należy udać się do miejscowości Pedernales, nieopodal granicy z Haiti, skąd najlepiej łapać autostopa (taksówkarze śpiewają astronomiczne sumy). Kiedy dojedziemy już do Cabo Rojo należy rozpatrzyć dwie możliwości: iść przez kilka kilometrów szutrową drogą – bezpłatnie lub wybrać rejs łódką (tę opcję zdecydowanie polecam ze względu na przepiękne widoki brzegu z oceanu). Dopiero wtedy dotrzemy do 8-kilometrowej prawie pustej złocistej łachy obmywanej przez krystalicznie czyste wody.

Las Galeras to nieco senna wioska na Półwyspie Samana, która ożywia się w sezonie turystycznym. Posiada śliczną plażę (w południowej jej części trochę wodorostów). Działają tu raptem trzy knajpy, w których można coś przekąsić i napić się drinka.

Playa Madama ukryta pomiędzy klifami. Dostępna w zasadzie tylko z łodzi z Las Galeras. Istnieje jednak ścieżka, którą można się do niej dostać. Wyprawa wymaga jednak doskonałej orientacji w terenie, bowiem oznakowanie jest znikome i łatwo się zgubić w dżungli. Długa na około 150 metrów wąska plaża jest jedną z najpiękniejszych plaż w Dominikanie. Można się tutaj poczuć jak Robinson Cruzoe.

Cayo Levantado (Bacardi Island)
Jedno z najbardziej komercyjnych miejsc na wyspie. Nie sposób podważyć jej uroku, jednak błogi relaks skutecznie utrudniają tłumy depczące po głowie. Należy zabrać ze sobą picie i jedzenie – ceny na wyspie są niezrozumiałe dla budżetowca. Z lądu często organizowane są wypady na wyspę w połączeniu z obserwacją wielorybów przebywających przez część roku w wodach Zatoki Samana.

Playa Bonita w miejscowości Las Terrenas. Wzdłuż niej zlokalizowane są tylko hotele. Brak jakichkolwiek sklepów. Plaża bardzo ładna w jej centralnej i północnej części. Od strony południowej sporo skał. Idealna dla suferów.

Las Terrenas na Półwyspie Samana
Turystyczna miejscowość z wieloma restauracjami, barami, szkołami tańca, sklepami. Typowo komercyjna wieś. Jest jednak bardzo urokliwa. Posiada ładną i bardzo długą plażę, wzdłuż której rozlokowały się liczne knajpy, w których popołudniami rozbrzmiewa bachata i merengue. 

fot. Łukasz Nycz, www.projektowaniepodrozy.com

opisy i zdjęcia: Łukasz Nycz, www.projektowaniepodrozy.plwww.facebook.com/projektowaniepodrozy 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij