Poznaj Perły Małopolski... biegiem!

Pin It

"Perły Małopolski - Ojców" - kadr z filmu promocyjnego, Youtube.com

Polska biega! - takie hasło coraz częściej widzimy w gazetach programach telewizyjnych i radiowych, nawet w portalach społecznościowych. Faktycznie Polacy ostatnio ruszyli biegiem po zdrowie, doceniając tę jakże prostą formę aktywności fizycznej. Bieganie docenili także organizatorzy zawodów i propagatorzy regionów Polski. Maratony, minimaratony, biegi krótkodystansowe organizowane są tam, gdzie można zwrócić uwagę na walory przyrodnicze, turystyczne i historyczne bogatej polskiej ziemi. Jedną z ciekawszych tego typu propozycji jest cykl imprez biegowych "Perły Małopolski".

Cykl biegów "Perły Małopolski" zorganizowany został, jako forma propagowania zdrowego stylu życia. Sportowa rywalizacja w przecudnej scenerii pięciu małopolskich Parków Narodowych dostarczyć może nie tylko fizycznej satysfakcji z dokonanego wysiłku, lecz przede wszystkim niezapomnianych wrażeń wywołanych pięknem otaczającej przyrody. "Niech te zawody staną się pretekstem dla Was, aby wybrać się na łono natury i wspaniale spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół na świeżym powietrzu. Gwarantujemy, że nogi Was same poniosą" - obiecują organizatorzy biegu.

Do udziału w zawodach zachęca różnorodność dystansów oraz trasy, które zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. We wszystkich zawodach "Pereł Małopolski" specjalne trasy przygotowane zostały także dla dzieci, które będą mogły zmierzyć się z krótkimi dystansami w malowniczej scenerii. Nie zabraknie też towarzyszących konkursów i atrakcji.

Pierwszy bieg z cyklu odbędzie się 21 kwietnia (niedziela) w Ojcowskim Parku Narodowym.

{youtube}_qjkXXW61lg{/youtube}

Zawodnicy mogą zdecydować się na trzy typy dystansów - półmaraton czyli 21 km, 10 km i 3km. Wszystkie trasy prowadzą przez najważniejsze miejsca w Parku - okolice Pieskowej Skały, Zamku Kazimierzowskiego, Maczugi Herkulesa, Bramkę Krakowską i przez malownicze leśne ścieżki.

Kolejny bieg z cyklu odbędzie się w Szczawnicy Zdroju (19 maja), gdzie biegacze zmierzą się z jedną z bardziej charakterystycznych pienińskich destynacji spacerowych - Durbaszką.W czerwcu bieg odbędzie się w Tatrach - trasy prowadzić będą z Małego Cichego (30 czerwca). Do udziału we wszystkich zawodach z cyklu zachęcają zniżki przy opłatach wpisowych dla najbardziej wytrwałych biegaczy.

Wszystkie informacje o trasach i biegach, a także o datach kolejnych zawodów w Zawoi (Babiogórski Park Narodowy) i Niedźwiedziu (Gorczański Park narodowy) znajdziecie na www.perlymalopolski.pl.

Jeżeli do biegu zniechęca Was kontuzja - zobaczcie czy to nie ITBS! O tej przykrej przypadłości biegaczy pisała nasza redakcyjna koleżanka.

Perły Małopolski - Ojców" - kadr z filmu promocyjnego, Youtube.com

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.