Lama World Adventure - podróże kształcą

Pin It

fot.Jacek Sidlarewicz, opis: PunadeAtacama2013.pl

Wspomaganie rozwoju społeczeństwa, nauka, edukacja, oświata i wychowanie, pomoc starszym, chorym i niepełnosprawnym oraz ich rodzinom, ochrona zdrowia i ratowanie życia, działania na rzecz ekologii, pomoc społeczna, wszechstronna promocja Polski poza granicami kraju, promowanie dialogu między kulturami i międzynarodowej tolerancji, krzewienie wartości demokratycznych - czy to wzniosłe idee pozostające w sferze marzeń? Nie, to założenia organizacji Lama World, która zaprasza na pierwszą edycję swojego festiwalu podróżniczego.

Świdnicka organizacja Lama World wspiera i prowadzi punkty poradnictwa specjalistycznego oraz warsztaty terapii zajęciowej. Organizuje specjalistyczne szkolenia i konsultacje, które wprowadzają ich uczestników w świat kultury, zdrowia, oświaty czy sportu. Często idzie za tym inicjowanie i prowadzenie badań naukowych oraz rozpowszechnianie uzyskanej wiedzy. Tym razem Lama World będzie dzielić wiedzą podróżniczą.

"Festiwal jest adresowany do każdej osoby, która kocha podróże, a przede wszystkim chce poznać inne kultury. Dzięki festiwalowi będziemy mogli usłyszeć nie tylko mrożące krew w żyłach przygody, ale i też zobaczyć relacje z podróży po np. Amazonii, Islandii, Afryce,a także z podróży koleją Transsyberyjską, czy zobaczyć, jak żyją ludzie podczas Nocy Polarnej, oraz przekonać się, że Polska, to piękny kraj, a to dzięki spotkaniu z Maciejem Orłosiem" - zapowiada Piotr Parobiec, prezes zarządu Lama World.

"Chcemy pokazać, że podróże All Inclusive tak naprawdę, to tylko mała namiastka podróżowania oraz że istnieją też alternatywne formy podróży, dające o wiele większe możliwości obcowania z innymi ludźmi" - dodaje.

Wstęp na wszystkie wydarzenia I Festiwalu Podróżniczego "Lama World Adventure" będzie bezpłatny na wszystkie atrakcje. "Sam jestem podróżnikiem, podróżuję po świecie autostopem!" - uzasadnia bezgotówkową organizację imprezy Parobiec.

Festiwal "Lama World Adventure" odbędzie się w dniach 13-16 czerwca w Warszawie:

13 czerwca (czwartek)

godz. 18.30, Kultura Chin, Krystyna Palonka
Mam Ochotę ul. Grójecka 75

godz. 20.00, Podróż koleją transsyberyjska, Robert Danieluk
Coffeetura ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 (Wejście od ul. Oboźnej)

godz. 21.00, Śladem szeptu amazońskiego potoku, Stefan Czerniecki
Coffeetura ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 (Wejście od ul. Oboźnej)

14 czerwca (piątek)

godz. 18.00, Nie ma jak Polska, MACIEJ ORŁOŚ - gość specjalny festiwalu
Pałac Kultury i Nauki plac Defilad 1, XII piętro (Collegium Civitas)
Spotkanie poprowadzi Piotr Parobiec

godz. 20:00, Wyprawa po Islandii oraz ekspedycja po Antarktydzie , Spotkanie z Grzegorzem Gontarz i przyjaciółmi .
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

godz. 20.30, Życie podczas Nocy Polarnej, Robert Danieluk
Coffeetura ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 (Wejście od ul. Oboźnej)

godz. 21.00, Projekcja filmu Polskie Andy
Kicia Kocia ul. Garibaldiego 5A

15 czerwca (sobota)

godz. 18.00, „Wyprawa na zwrotnik raka żeby mu pokazać faka” - Eliza Czyżewska i przyjaciele
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

godz. 19:10, pokaz filmu podróżniczego „Polskie Andy
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

{youtube}cr4h9jPw9ng{/youtube}

godz. 20.10, Spotkanie z Wojciechem Lewandowskim w ramach filmu „Polskie Andy”  
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

16 czerwca (niedziela)

gody. 19:00, „Moje 2,5 roku w Afryce” – Eliza Czyżewska i przyjaciele
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

godz. 19.50, Pokaz tańca afrykańskiego, szkoła Uanga.
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

godz. 20:30, Pokaz filmu „El sueno” 
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

godz. 21:15, PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE FESTIWALU 
Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a

Więcej na www.lamaworld.org.

fot.Jacek Sidlarewicz, opis: PunadeAtacama2013.pl

 

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.