Saudyjka na Dachu Świata

Pin It

Raha Moharrak

Raha Moharrak, 25-letnia Saudyjka, lekko przełamała stereotypy. Jest pierwszą Saudyjką, która wspięła się na najwyższą górę świata - Mount Everest. Dokonała tego wraz z grupą wspinaczy "Arabowie na Dachu Świata". W ekipie znalazł się też Palestyńczyk i Katarczyk. Ich dokonanie miało wesprzeć zebranie funduszy na wybudowanie szkoły w Nepalu.

Sama zainteresowana, która odniosła podwójne zwycięstwo, twierdzi, że nie jest specjalnie poruszona "byciem pierwszą Saudyjką na Mount Evereście". - Mam nadzieję, że zainspiruję kogoś do działania - skomentowała krótko w wywiadzie dla BBC.

Człowiek, który pływał na Mount Evereście

Prywatnie Raha Moharrak jest zapaloną fotografką. Szczególnie lubi używać... starych aparatów.

{youtube}2AUjSt9PVbo{/youtube}


fot. archiwum Raha Moharrak / Facebook

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.