Goa bez alkoholu

Pin It

goa trance

To może być niezły cios w kulturę psytransową i goatrance'ową. Ulubione miejsce miłośników psychodelicznego transu, Goa - mekka imprez z tego typu, miejsce od którego gatunek w ogóle wziął swoją nazwę - ma nowe prawo. Obowiązuje zakaz picia alkoholu na plażach i pod chmurką. Czyli z tańców na plaży, w świetle księżyca i drinkiem z palemka w ręce nici.

Wszystko to spowodowane jest niewłaściwym zachowaniem turystów, którzy pod wpływem demolowali plaże, zaczepiali innych, zaśmiecali plażę, doprowadzali do licznych bójek i awantur. Innymi słowy: sami są sobie winni.

{youtube}ACP_Ohnlb4o{/youtube}

Goa to stan na zachodnim wybrzezu Półwyspu Indyjskiego nad Morzem Arabskim. W 1510 roku Portugalczycy założyli tam kolonię. W 1961 roku stan został siłą wcielony do terytorium Indii. W prowincji narodził się też goa trance - podgatunek muzyki elektronicznej, charakteryzujący się wysokim tonem melodii z przeplatającymi sie różnymi, etnicznymi zazwyczaj, motywami. Wyspa Goa była ulubionym celem podróży hipisów, którzy gatunek "przynieśli" reszcie świata, a przy okazji powiązali go z jogą, kulturą New Age i - oczywiście - różnej maści psychodelikami.

Dziś jednym z najpopularniejszych dla produckji goa trance miejsc jest Izrael. W Polsce jedną z najsłynniejszych grup wykonujących goa trance był skład Aural Planet (dziś część producentów tej formacji tworzy Sundial Aeon).

{youtube}cjyB4QBeZq0{/youtube}

fot. Dominik Hundhammer/Wikipedia

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.