Cicha triumfatorka Nowej Tradycji

Karolina Cicha

Grand Prix 16. festiwalu folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja, któremu Etnosystem.pl patronował medialny, otrzymał zespół Cicha & Spółka. Liderka zespołu, Karolina Cicha, została dodatkowo uhunorowana Nagrodą Indywidualną im. Czesława Niemena za osobowość i ekspresję sceniczną.

Jury przyznało też ex-aequo dwie drugie nagrody - trafiły do zespołów Lesja Folk i Meadow Quartet z Tomasem Dobrovolkisem. Podwójna jest też nagroda trzecia - ta trafiła do grupy Angela Gaber Trio (nad nową płytą zespołu Etnosystem.pl ma patronat medialny) i zespołu PKP Raducz.

{youtube}21L5OxXaHzo{/youtube}

Złote Gęśle - nagrodę specjalną - otrzymał z kolei Bart Pałyga, a wyróżnienia w postaci dyplomów trafiły do cymbalistki Sary Czuerja, wokalistki Dominiki Konty i zespołu Sztetl (ten usłyszycie niedługo na patronowanym przez nas festiwalu Mokotów Folk w Warszawie).

"Z radością przyjmujemy duże zróżnicowanie stylistyczne podczas tegorocznego Konkursu" - pisali jurorzy w uzadadnieniu werdyktów - "Cieszy nas twórcze podejście artystów do tradycji – sięganie zarówno do mistrzów tradycyjnej Muzyki jak i poszukiwanie własnej koncepcji artystycznej".

Nagrodę Publiczności "Burzę Braw" otrzymał zespół "Cicha & Spółka".

fot. Karolina Cicha / materiały prasowe

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij