Na celowniku: Open Souls

open souls world music

Londyńskie trio Open Souls może okazać się jednym z najbardziej elektryzujących projektów world music ostatniego czasu. Ich pierwszy singel "Ram Bahjan", który pobierzecie za darmo, zdradza niezwykle przestrzenną, uduchowioną naturę zespołu. Gdyby trwał dłużej - byłby jedynym słusznym podkładem pod medytację.

Singel rozkręca się powoli, oparty jest na transowym rytmie wygrywanym na tradycyjnych indyjskich instrumentach Seba Rochforda, wspieranych beatboxem Jasona Singha. Taki akompaniament stanowi pulsujący podkład pod wokal klasycznie wykształconej śpiewaczki indyjskiej, Ranjany Ghatak. Ranjana dwa lata temu opublikowała solową epkę "Awaekening", z której fragmentami zapoznacie się poniżej.

Ranjana Ghatak by Ranjana Ghatak

Zachodni recenzenci określają produkcję Open Soul jako "transcendentalną" - i trudno nie przyznać im racji. Z Open Source bliżej zapoznacie się na ich stronie facebookowej. A poniżej posłuchajcie wspomnianego utworu - możecie go pobrać za darmo.

RAM BHAJAN WHOLE by Opensouls

fot. Mark Zimmermann/archiwum zespołu

 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij