Możdżer ciągnie etno jazz

Pin It

enter festival

Program tegorocznego Enter Music Festival nad Jesiorem Strzeszyńskim koło Poznania jest w tym roku bardzo etno i bardzo world music. Dyrektor artystyczny imprezy - Leszek Możdżer - zaprosił na festiwal najlepszych przedstawicieli światowego ethnojazzu.

W programie festiwalu znajdziemy dwie ważne muzyczne premiery - długo oczekiwanego, trzeciego studyjnego albumu tria Możdżer-Danielsson-Fresco oraz "Silent Ways" Caecilie Norby - i dwa programy specjalne. Całość pozwoli uciec daleko poza schemat jazzowego festiwalu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29 maja. Specjalny projekt zaprezentuje też na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim Zohar Fresco, który zaprosił do współpracy trzech muzyków, z którymi nigdy wcześniej nie spotkał się razem na jednej scenie. Również młody rumuński pianista, Adrian Gaspar, na prośbę Leszka Możdżera, wróci do koncepcji bałkańskiego jazzu i przyjedzie do Poznania z nowym składem, z którym zaprezentuje poznańskiej publiczności porywający materiał muzyczny: "Balkanix".

{youtube}FlzPL1CvKCk{/youtube}

Festiwal rozpocznie się kojąco i łagodnie. Jako pierwsza, na scenie pojawi się Marialy Pacheco, kubańska pianistka z australijskim paszportem, laureatka ubiegłorocznego konkursu "Solo Piano" na Montreux Jazz Festival, którego jury przewodniczył Leszek Możdżer. Zaraz po niej, sceną zawładnie mariaż muzyki jazzowej i bałkańskiej, któremu przewodził będzie młody rumuński pianista: Adrian Gaspar. Nad Jeziorem Strzeszyńskim wystąpi wraz z multiinstrumentalnym międzynarodowym sekstetem. Odpowiedzią na jego energię będzie koncert zamykający Festiwal: afrykański septet Ba Cissoko; który na wzór ubiegłorocznego koncertu Nils Landgren Funk Unit – będzie miał za zadanie roztańczyć publiczność piknikowo-jazzowego Festiwalu.

Enter Music Festival udowadnia, że wyrafinowanej muzyki można z przyjemnością słuchać w piknikowej atmosferze, a urokliwy plener jeziora stanowi idealne tło dla różnorodnych muzycznie koncertów na znakomitym poziomie. Więcej na www.enterfestival.pl. Bilety dostępne są w sieci Eventim w cenie 70 zł za jednodniową wejściówkę i 110 zł za karnet dwudniowy.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.