Taniec współczesny i kapela góralska

wytrzymaj jeszcze trochę

"Wytrzymaj jeszcze dzień" to spektakl w konwencji teatru tańca, który powstał przy współpracy Magdaleny Górnickiej i kapeli Wałasi. Poprzez prostą historię zagubionej w lesie dziewczynki, pokazany jest w spektaklu szerszy problem zagubienia. Brak tradycyjnej narracji realizatorzy zastąpili analizą ruchową stanów emocjonalnych i fizycznych człowieka zagubionego.

Poszczególne sceny łączy muzyka na żywo w wykonaniu kapeli góralskiej Wałasi. Na scenie oprócz Wałachów, wystąpią absolwenci i studenci PWST Kraków, wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Premierę miał 19 marca podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na Konkursie Off 33. Po raz kolejny będziemy go mogli zobaczyć w sobotę, 18 maja w krakowskim SCKM (Wietora 18).

 

{youtube}iDrAtBQeMJs{/youtube}

Spektakl tworzą:

koncepcja/choreografia: Magdalena Górnicka
muzyka: Zbigniew Wałach
dramaturgia: Romain Ravenel
Kostiumy: Joanna Stawińska
tancerze/aktorzy: Katarzyna Baran, Magdalena Bartczak, Anna Kasprzak, Maciej Beczek
oraz zespół Wałasi w składzie: Zbigniew Wałach, Rafał Bałaś, Stanisław Bafia

fot. materiały organizatorów

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij