Naucz się śpiewać tradycyjnie

letnia szkoła muzyki tradycyjnej

Wraz z początkiem lipca ruszy 16. już edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej w podkarpackim Gogołowie. Poświęcona będzie zagadnieniom związanym ze śpiewem tradycyjnym.

Na zajęcia złożą się: praca nad emisją głosu, opanowanie technik śpiewu, stylów i manier wykonawczych, nauka pieśni oraz wykłady i projekcje filmowe. Ponadto w trakcie Letniej Szkoły prowadzone są zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie szkoły. Etnosystem.pl patronuje medialnie temu wydarzeniu.

 

{youtube}rMn2Z85YFyY{/youtube}

Program Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej ma charakter edukacyjno-animacyjno-badawczy. Głównym celem jest ocalenie i twórcza kontynuacja polskiej pieśni tradycyjnej. Słuchacze poznają pieśni obrzędowe i liryczne Lubelszczyzny, Mazowsza, Białostocczyzny i Kurpiów, rekonstruują archaiczne techniki śpiewu poszczególnych regionów. Oprócz tradycji polskiej słuchacze poznają pieśni innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zajęcia prowadzone są przez najwybitniejszych znawców śpiewu archaicznego i kultury tradycyjnej Litwy, Rosji, Serbii, Białorusi i Ukrainy.

Zajęcia szkoły adresowane są do osób, które chcą rozpocząć przygodę ze śpiewem, kontynuować i pogłębiać zdobyte wcześniej doświadczenia a także nauczyć się technik przydatnych w pracy z głosem w ogóle. Ponadto prowadzone są zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne.

XVI Międzynarodowa Letnia Szkła Muzyki Tradycyjnej odbędzie się w dniach 8-20 lipca. Termin naboru i zgłoszeń mija 20 maja.

fot. materiały organizatorów (fotorelacja z poprzedniej edycji Szkoły)

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij