Etnosystem.pl - literatura podróżnicza, książki, przewodniki, mapy

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście już w sklepach

kukuczka

- Śmierć przeżywa się wszędzie jednakowo mocno, tylko reakcja na nią w górach jest nietypowa, bo takie są warunki. Ginie mój partner, a ja nie mogę się rozkleić. Nie mogę usiąść i rozmyślać. Nikt przecież po mnie nie przyjdzie, nie pomoże mi. Muszę iść dalej, bo inaczej i ja zginę - powiedzial kiedyś Jerzy Kukuczka. Biografia najsłynniejszego polskiego himalaisty pojawiła się właśnie na sklepowych półkach.


To portret legendy światowego himalaizmu, opowieść o determinacji, górach, granicach ryzyka i człowieczeństwa. Więcej o tej pozycji dowiecie się i zakupicie ją na stronie Kukuczka.net.

- Samych nas zachwyca, że ludzie nie chcą zapomnieć o Jerzym Kukuczce - mówi Cecylia Kukuczka - Mamy Izbę Pamięci w Istebnej, ciągle tu ludzie przychodzą, często lepiej ode mnie znają jego historię himalajską, pamiętają jego wyczyny. Do tej pory kręci się o nim filmy, pisze książki - nie słabnie ta pamięć, z czego jesteśmy dumni. Bo był autorytetem, człowiekiem, który może młodych ludzi kierować na dobre drogi. Niekoniecznie musi to być wspinaczka wysokogórska. Jest inspiracją poprzez pasję, cel, determinację w dążeniu do celu. Tego ludzie szukają. Zauważyłam, że do Izby często przychodzą ojcowie ze swoimi synami i mówi: zobacz jaki to był autorytet, jaki to był silny mocny człowiek, jak dążył do celu. Zobacz, czym warto się w życiu kierować - opowiadała nam niedawno Cecylia Kukuczk, żona zmarłego himalaisty, kilka miesięcy temu przy okazji Dnia Kukuczki w Beskidach. Przeczytajcie cały tekst "Od śmierci w dolinach zachowaj nas Panie.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij