Etnosystem.pl - literatura podróżnicza, książki, przewodniki, mapy

Rozsmakuj się w Toskanii

Aleksandra Seghi "Smaki Toskanii"21 września, nakładem wydawnictwa Buchman, ukazała się wyjątkowa książka kulinarna Aleksandry Seghi "Smaki Toskanii". Autorka, z pochodzenia Polska, od lat mieszka we Włoszech - swoje przepisy kulinarne opatrzyła ciekawymi opowiastkami i informacjami o mieszkańcach Toskanii, regionie i jego przysmakach, zarówno jedzeniowych jak i kulturowych.

Za dużo słońca, czyli o Toskanii inaczej

Piękne wyraziste zdjęcia  przedstawiają apetyczne potrawy przyrządzone własnoręcznie przez autorkę. Jak zapewnia Aleksandra Seghi, wszystkie przepisy są bardzo łatwe, a delektowanie się smakiem przyrządzonych własnoręcznie potraw – zwłaszcza w dobrym towarzystwie - przyniesie radość i pozwoli w wyobraźni przenieść się do urokliwej Toskanii.

Z Aleksandrą Seghi i jej książką "Smaki Toskanii" można spotkać się w różnych miastach Polski i miejscach - od księgarń po klimatyczne kafejki. W najbliższych dniach zapraszamy:

 • 9 października - Stara Cukiernia ul. Bankowa 1, Komorów, godzina 18-20, www.stara-cukiernia.pl
 • 11 października - Empik Megastore Junior, ul.Marszalkowska 116/122, Warszawa, godzina 18, www.empik.com
 • 13 października - Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, ul. Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki, godzina 19
 • 14 października - Gminny Ośrodek Kultury Okey w Brwinowie, godzina od 18
  Podczas spotkania będzie można spróbować różnych pyszności toskańskich; www.ok.brwinow.pl
 • 15 października - Ursynoteka - Biblioteka na Zielonym Ursynowie, ul. 6 sierpnia 23, Warszawa, godzina 17, www.ursynoteka.pl
  Podczas spotkania z autorem będzie można spróbować toskańskich wypieków
 • 16 października - Winiarnia Wine Depot, ul. Nadarzynska 4, Zolwin, godzina 12.30-14.30
  Na tę okazję kucharz przygotuje kurczaka po włosku: "pollo all'italiana con le patate al rosmarino"; podkowawinedepot.pl

Więcej na www.smakitoskanii.blogspot.com.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij