Etnosystem.pl - literatura podróżnicza, książki, przewodniki, mapy

Pięć Smaków: Pionierskie wydawnictwo o kinie Azji na 10-cio lecie festiwalu

Marzenia na sprzedaż
Dziesięciolecie festiwalu Pięć Smaków to znakomita okazja do refleksji nad bogactwem kina i popkultury Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej oraz ich znaczeniem na świecie. Z okazji jubileuszowej edycji Festiwal Filmowy Pięć Smaków wydaje książkę "Cicha eksplozja. Nowe kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej" pod redakcją Jagody Murczyńskiej.
Dwanaście niepublikowanych dotąd esejów polskich i zagranicznych ekspertów wskazuje na najciekawsze współczesne zjawiska oraz trendy, pokazuje też zakorzenienie nowego kina w lokalnych tradycjach. Teksty koncentrują się zarówno na kinie autorskim, jak i gatunkowych filmach skierowanych do masowej publiczności.
 
CICHA EKSPLOZJA. KINO AZJI WSCHODNIEJ I POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ
XXI wiek to czas rewolucyjnych zmian dla tych buzujących kinematografii. Nieznani nikomu niezależni tajscy filmowcy podbijają międzynarodowe festiwale, koreańskie kino gatunkowe gromadzi rzesze fanów na całym świecie, a chińskie blockbustery osiągają zyski zapierające dech w piersiach. Do głosu dochodzą autorzy z maleńkich kinematografii Birmy czy Kambodży, którzy dzięki filmowemu medium mają szanse opowiedzieć historie swoich regionów z własnej perspektywy.
 
Wydana z okazji 10. edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków pionierska, przekrojowa publikacja poświęcona kinematografiom Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej ukazuje powstające tam obecnie filmy w szerokim kontekście kulturowym, historycznym i społecznym. Autorzy opisują najciekawsze zjawiska w szybko rozwijającym się regionie: lokalną estetykę, zakorzenienie w kulturowych tradycjach, ale też globalne trendy radykalnie zmieniające funkcjonowanie przemysłu filmowego. Przyglądają się mrocznej poetyce tajskiego horroru, koreańskiej popkulturze, sile rażenia indonezyjskiego kina akcji i nieodpartemu urokowi japońskiego kina niezależnego, zwracając uwagę widzów na wciąż niedoceniane fenomeny, które na nowo definiują język współczesnego kina.
 
"Cicha eksplozja. Nowe kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej" pod redakcją Jagody Murczyńskiej wydana zostanie przez Fundację Sztuki Arteria, organizatora Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, we współpracy z Korporacją Ha!art.
 
PREMIERA KSIĄŻKI
Premiera książki odbędzie się w pierwszy dzień 10. edycji Pięciu Smaków - 16 listopada. Przedsprzedaż rozpocznie się 2 listopada na stronie piecsmakow.pl i ha.art.pl.
 
Cena książki: 39 zł
Cena książki w przedsprzedaży: 29 zł
Cena książki dla posiadaczy karnetów 10. edycji Pięciu Smaków: 29 zł
 
10. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w kinach Muranów i Kinoteka w dniach 16-23 listopada.
Replika: Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu (18-24 listopada).
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij