Majówka z folklorem (jeszcze raz)

majówka z folklorem

Dobrą okazją do odwiedzenia urokliwego miejsca, jakim niewątpliwie jest skansen w Kłóbce, będzie Majówka z folklorem. Imprezę organizują wspólnie – Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Włocławek – Powiat w dniu 26 maja (niedziela), w godz. od 11.00 do 17.00.

Uczestnicy spotkania będą mogli zwiedzić jeden z najmłodszych skansenów w Polsce, w którym prezentowane są obiekty pochodzące w większości z końca XVIII, XIX i pocz. XX wieku z terenu Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, m.in. zagrody ukazujące życie rodzin chłopskich, warsztaty rzemieślnicze, budynki użyteczności publicznej.

Artyści ludowi i rękodzielnicy opowiedzą o swojej twórczości oraz zaprezentują zrobione własnoręcznie wyroby – drewniane zabawki, rzeźby, słomiane koszyczki, ozdoby z bibuły, haftowane i szydełkowe obrusy, biżuterię. Harcerze zachęcać będą dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Pejzaż kujawski” oraz do udziału w grach i zabawach. Po godzinie 15.00 zaprosimy wszystkich na inscenizację „Uczty weselnej na Kujawach” przygotowaną przez występujący po raz pierwszy w skansenie Zespół Folklorystyczny „Śmiłowiónki” ze Śmiłowic. Podczas przedstawienia widzowie usłyszą dawne przyśpiewki weselne oraz zobaczą kulminacyjny moment każdego wesela – oczepiny. Jak przystało na dobre wesele, nie zabraknie również ludowej muzyki i tańców.

Impreza organizowana jest wspólnie z harcerzami, dlatego na scenie wystąpi zespół harcerski i wykona kilka popularnych piosenek śpiewanych przy ogniskach. Następnie rozpocznie się licytacja przedmiotów na rzecz letniego wypoczynku harcerzy, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz tańce przy karczmie. Przez cały czas stoiska z tradycyjnymi potrawami zachęcać będą do zakupów chleba ze smalcem, żurku, klusek ziemniaczanych, pierogów, ciast, itp.

PROGRAM:

Od godz. 11.00

- zwiedzanie skansenu
- stoiska z wyrobami sztuki i rękodzieła ludowego
- stoiska z tradycyjnymi potrawami
- warsztaty rękodzielnicze
- konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Pejzaż kujawski” (do godz. 14.30)
Ponadto od godz. 15.00
- widowisko pt. „Uczta weselna na Kujawach” w wykonaniu Zespołu folklorystycznego „Śmiłowiónki” ze Śmiłowic
- występ zespołu harcerskiego
- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, licytacja eksponatów na rzecz harcerzy, tańce

Bilety wstępu do skansenu:
Normalny – 10 zł, Ulgowy – 6 zł, Dzieci do lat 7 – wstęp wolny

 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij