Kujawskie klimaty na Zielone Świątki

park etnograficzny

W Zielone Świątki, czyli jutro warto odwiedzić Park Etnograficzny w Toruniu i skorzystać z wyjątkowej okazji, by w scenerii zabytkowych chat posłuchać dawnych pieśni kujawskich w wykonaniu Zespołu Kujawy Bachorne z Osięcin. Zwiedzający będą mogli również posłuchać opowieści Kujawiaków o ich regionalnych zwyczajach zielonoświątkowych.

Ale to nie jedyna atrakcja, jaka czeka nas w Muzeum w najbliższym czasie. 21 maja odbędzie się tam 17. spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum dla osób z grupy wiekowej 55+. W programie oprócz zwiedzania nowej wystawy czasowej Lokalny pejzaż kontrkultury. Peace, Love i PRL pojawi się humor i dowcipy z czasów PRL-u, działania literacko-wokalne. Poznamy lokalnych przedstawicieli buntowniczego nurtu w kulturze. Będzie więc mowa o muzyce, poezji, modzie i codzienności. Przywołane zostaną klimaty niegdysiejszych prywatek z lat 60. czy dyskotek z lat 70. ubiegłego wieku. Uczestników prosimy o przyniesienie do pokazu swoich zdjęć z tamtego okresu. Wspólnie powspominamy to, co zachowaliśmy w pamięci jako chwile radosne, przyjemne, zabawne mimo często niewesołych realiów PRL-u. Będzie nieco sentymentalnie, trochę nostalgicznie, ale i wesoło. Prowadzenie: Maria Pokrzywnicka. Warto pamiętać i o zdjęciach i o okularach!

Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Wały gen. Sikorskiego 19

wtorek, 21 maja, godz. 12.00
wstęp 2 zł.
niedziela, 19 maja 2013, godz. 12.00
Park Etnograficzny
Zespół Kujawy Bachorne z Osięcin, kier. Teresa Wyrzykowska
Obowiązują zwykłe bilety wstępu do skansenu:
9 zł - normalny, 6 zł - ulgowy, 18 - zł rodzinny

fot. materiały organizatorów

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij