Pomysł na świąteczny wyjazd do Białegostoku

Kto powiedział, że Wielkanoc trzeba spędzić w domowym zaciszu, jak co roku? Warto przełamać rutynę i wybrać się gdzieś z najbliższymi. Świetną propozycją będzie Białystok.

Gdzie warto się udać, jeśli chodzi o Wielkanoc Białystok?

Wielkanoc to świetna okazja do wyjechania z domu i spędzenia świąt w jakimś malowniczym miejscu. Przykładem jest Białystok, który zachwyca swoją regionalnością i tradycją. Każdego roku odbywa się Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej. Można z tej okazji podziwiać m.in. przepiękne rękodzieła ludowe z Podlasia i innych regionów Polski. Nie brakuje też dzieł białoruskich i litewskich. Na miejscu można zakupić tradycyjne pisanki, palmy wielkanocne, wyroby drewniane i wiklinowe, stroiki świąteczne, ceramikę, wyroby tkance i kowalskie. Spróbować można lokalnych przysmaków, pod którymi niemalże uginają się stragany. Będąc na Jarmarku Wielkanocnych Sztuki Ludowej, mamy okazję do spróbowania takich łakoci jak prawdziwe miody i jego przetwory, ciasta sękacze, kiszone ogórki, oscypki, nalewki, sery korycińskie, chleby na zakwasie tradycyjne wędliny, potrawy tatarskie i wiele więcej.

Co jeszcze warto zobaczyć?

W Białymstoku nie brakuje ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Już sama przyroda zachęca do wyjścia na zewnątrz i jej podziwiania. Podlasie jest miejscem mogącym pochwalić się bogactwem i różnorodnością atrakcji. Wyróżnia się wielokulturowością, którą widać na każdym kroku. Jest to świetne miejsce na wypoczynek, odetchnięcie od zgiełku miasta. To zdecydowanie idealna destynacja, jeśli chodzi o weekend z dziećmi czy romantyczny wyjazd we dwoje. Podziwiać warto Pałac Branickich z barokowym ogrodem. Podlaska fauna i flora oferują nam Planty i Rezerwat Zwierzyniec. To właśnie tam znajduje się ogród zoologiczny. Jeśli chcemy zobaczyć niewielkie miasteczko, które nadal opiera się cywilizacji, warto odwiedzić Tykocin, gdzie czuć przedwojenny klimat. Można tam zobaczyć synagogę i dzielnicę żydowską, kościół św. Trójcy.

Z kolei w miejscowości Supraśl mieści się uzdrowisko, tuż przy Puszczy Knyszyńskiej. Nie można zapomnieć o Krainie Otwartych Okiennic, która tworzą wsie Socy, Puchły i Trześcianka. Słyną one z tradycyjnych chałup, z drewnianym zdobnictwem, kolorowymi okiennicami, narożami dwuspadowymi, udekorowanymi na bogato szczytami. Na Podlasiu czeka na nas też Szklak Tatarski – z zabytkowymi meczetami i mizarami.

Święta Białystok – gdzie się zatrzymać?

W Białymstoku dostępnych jest wiele obiektów noclegowych, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Godny polecenia jest Hotel Podlasie, z pięknym ogrodem, świetną kuchnią regionalna, bezpłatnym i dozorowanym parkingiem. Goście mogą liczyć na przyjemną atmosferę, ciszę, spokój, ładne widoki, estetykę przestrzeni i liczne atrakcje – wszystko to sprzyja relaksowi i wypoczynkowi. W przypadku pobytu weekendowego można liczyć jeszcze atrakcyjniejsze ceny. W Hotelu Podlasie można poczuć się niemalże jak w domu, co w przypadku spędzania świat wielkanocnych w innej miejscowości jest niezwykle istotne. Zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający goście, w tym dzieci i klienci biznesowi.

artykuł sponsorowany

Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas