Na co zwrócić uwagę wybierając walizkę kabinową?

Pin It
W przypadku krótkiej podróży wystarczą małe walizki kabinowe. Są one poręczne i spełniają należycie swoje zadanie. Od każdej walizki wymaga się tego, aby była pojemna, wytrzymała i stylowa. Są to najistotniejsze kryteria, na które powinno się zwrócić uwagę przy ich wyborze. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które nie różnią się tylko kolorem, ale też funkcjonalnością, zabezpieczeniem, wyposażeniem i materiałem wykonania.

Czas na wybór walizki kabinowej – co ma największe znaczenie?

Walizki podróżne dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Najpierw trzeba określić, czy lepiej sprawdzi się w naszym przypadku walizka miękka czy twarda. Jakość walizki kabinowej jest bardzo ważną kwestię, której nie można pominąć. Powinna ona być wykonana z solidnych materiałów. Samo wykonanie walizki ma duże znaczenie – wszystkie elementy powinny być ze sobą dobre połączone. Do przewożenia odzieży i obuwia wystarczy walizka z miękkiego materiału. Jeśli zamierzmy przewozić w niej cenne i kruche przedmioty, to najlepszym wyborem jest twarda walizka na kółkach, która jest znacznie odporniejsza na wgniecenia i pęknięcia, a więc lepiej chroni bagaż przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Walizki kabinowe dostępne są w wersji z dwoma lub czterema kółkami. Na krótki wyjazd wystarczy walizka na dwóch kółkach, jako że nie musimy wówczas zabierać ze sobą zbyt dużej ilości rzeczy. Przy cięższym bagażu przyda się już walizka na czterech kółkach. Tym bardziej, jeśli będziemy się przemieszczać pieszo. Najlepiej sprawdzają się modele walizek z kółkami kauczukowymi, które nie uszkodzą się tak łatwo nawet podczas jazdy po nierównej powierzchni. Uwagę trzeba też zwrócić na dodatkowe wyposażenie walizki kabinowej, w której trzyma się swój bagaż podręczny. Mile widziane są kieszonki, przegrody i dodatkowe szelki. Kluczowe jest też zabezpieczenie walizki przed kradzieżą. Jeśli chcemy spać spokojnie i uchronić się przed ewentualnym zniszczeniem walizki podczas kontroli celnej, warto postawić na walizkę wyposażoną w zamek TSA. Jest to uniwersalne rozwiązanie, gdyż służby celne mają specjalny klucz do takich zamków, a więc mogą bez problemu otworzyć walizkę bez jej uszkodzenia, jeśli zajdzie taka konieczność.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.