Mieszkasz w atrakcyjnej lokalizacji turystycznej? W Twojej okolicy pełno jest obleganych hoteli i innych miejsc noclegowych? A może wręcz przeciwnie – mieszkasz z dala od cywilizacji, w bardzo urokliwej okolicy?

W każdej sytuacji możesz zdecydować się na zarobienie dodatkowych pieniędzy, poprzez udostępnianie swojego domu lub mieszkania turystom! Dzięki Airbnb zrobisz to w bezpieczny sposób.

Airbnb – zostań gospodarzem!

Airbnb to globalna strona internetowa, która pozwala turystom z całego świata na wyszukiwanie interesujących i przede wszystkim niedrogich miejsc noclegowych. Hiszpania, Tajlandia a może Brazylia? Nie ma znaczenia, gdzie się wybierasz, Airbnb swoim zasięgiem obejmuje wszystkie kraje.

Zasada działania strony jest bardzo prosta – korzystanie ze strony jest darmowe, a gospodarze, czyli osoby udostępniające innym swoje mieszkanie lub dom, mogą umieszczać ogłoszenia ze swoimi cenami. Airbnb pobiera tylko niewielką prowizję, ale samo przeglądanie ofert i kontakt z gospodarzami jest zupełnie darmowy.

Pamiętaj, aby podczas rejestracji wykorzystać kupon Airbnb. Co ważne – zniżka dedykowana jest tylko dla nowych użytkowników. Rejestrując się z tego linka otrzymujesz wysoki rabat do wykorzystania na nocleg w Airbnb.

Kto może zostać gospodarzem?

Co ważne, to w Airbnb nie ma prawie żadnych ograniczeń co do tego, kto może zostać gospodarzem. Nie jest wymagany wysoki standard mieszkania czy konkretna lokalizacja. Swoją nieruchomość możesz zaproponować bez względu na jej wygląd i stan. Na stronie znaleźć można także wiele nietypowych ofert, takich jak nocleg na łodzi czy domek na drzewie – jak widać, wszystko jest możliwe dzięki Airbnb!

Jeśli chcesz oferować swoją nieruchomość, musisz tylko zarejestrować się na stronie Airbnb i przygotować ofertę. Zamieść dokładny opis lokalizacji, dodaj coś o samej nieruchomości i atrakcjach turystycznych w okolicy. Nie zapomnij o dodaniu odpowiednich zdjęć i czekaj na weryfikację.

Airbnb nie wymusza na gospodarzach, aby nieruchomość była niezamieszkana. Możesz więc w swoich progach gościć turystów nawet wtedy, kiedy użytkujesz dany lokal, pozwoli to na zaciśnięcie przyjaźni i bliskie poznanie się z innymi kulturami!

Ile możesz zarobić dzięki Airbnb?

Zarobki oferowane przez Airbnb są realne, a co najważniejsze – sam ustalasz cenę! Osoby, które mieszkają w atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscach mogą znacznie podreperować swój budżet i nie narzekają na brak zainteresowania. Z mniejszymi kwotami muszą liczyć się osoby, które nie mieszkają w atrakcyjnych miejscach, ale mimo to dorobienie do pensji jest jak najbardziej możliwe nawet w niezbyt popularnych lokalizacjach.

Warto pamiętać o tym, że Airbnb ciągle się rozrasta, a strona jest żywo reklamowa w sieci. Dzięki marketingowi coraz więcej osób dowiaduje się o takiej możliwości i coraz więcej decyduje się na zamieszkanie w prywatnej nieruchomości podczas wakacji! Połową sukcesu jest cena, zazwyczaj dużo niższa niż w hotelach, ale wystarczająco wysoka, aby zapewnić przypływ gotówki.

Warto mieć na uwadze to, że Airbnb to także szansa na poznanie osób z całego świata. Dla wielu osób jest to nawet ważniejsze niż samo zarabianie na wynajmowaniu nieruchomości. Z pewnością jest to możliwość, z której warto skorzystać!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz szczegółowo jak wygląda wynajem mieszkania przez Airbnb.