Czeska Praga w Kinie Praha

"Młode Wino" - kadr z filmu

Kino Praha i Czeskie Centrum zaprasza na Czeski Przegląd Filmowy Praga/Praha w dniach 14-16 czerwca. W ciągu trzech dni będzie można przenieść się do świata absurdalnego humoru i czeskiej rzeczywistości. Prezentowane będą najlepsze filmy czeskie z ostatnich lat oraz klasyka kina naszych południowych sąsiadów.

Przegląd rozpocznie się 14 czerwca w NOC PRAGI i potrwa przez cały weekend. Festiwal otworzy film z 1979 "Miłość między kroplami deszczu" (Láska mezi kapkami deště), w reżyserii Kareli Kachyňa - będzie to premierowy pokaz w Polsce.

{youtube}p4ncz_A2kbE{/youtube}

Przegląd ma za zadanie przedstawić kino Czechów w szerokim spektrum. Na dużym ekranie pojawią się tytuły docenione zarówno przez krytyków filmowych na festiwalach, jak i przez publiczność. Ciekawą propozycją organizatorów przeglądu jest też "turystyka filmowa", czyli podróże śladami bohaterów czeskich filmów. Przed wybranymi pokazami CzechTourism opowie o  miejscach, w których osadzona została fabuła prezentowanych filmów.

PROGRAM Czeski Przegląd Filmowy Praga / Praha  14-16 czerwca
Cena biletu – 7 zł

14 czerwca (piątek):
godz.19.00 - Uroczyste otwarcie Przeglądu, pokaz filmu „Miłość między kroplami deszczu“
godz.21.30 - spotkanie, projekcja filmu „Jazda”

15 czerwca  (sobota):
godz.10.00 - pokaz filmu „Pociagi pod specjalnym nadzorem”
godz.12.00 - spotkanie, pokaz filmu „Młode wino
godz.14.15 - pokaz filmu „Mężczyzna idealny”
godz.17.00 - pokaz filmu „Rok diabła”

{youtube}nH7GqRQNKaE{/youtube}

16 czerwca (niedziela):
godz.10.00 - spotkanie, pokaz filmu „Postrzyżyny”
godz.12.00 - pokaz filmu „Wycieczkowicze”
godz.14.30 - pokaz filmu „Guzikowcy”
godz.17.00 -pokaz filmu „Jedna ręka nie klaszcze”

{youtube}v9hATw7AWaU{/youtube}

INFORMACJA:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij