Sami Yusuf: tradycja może uleczyć ekstremizmsami yusuf

Teledysk do singla "Mast qalandar" obejrzało już ponad 3 miliony widzów, magazyn Time nazwał go "największą gwiazdą Islamu", a Guardian "największą brytyjską gwiazdą na Środkowym Wschodzie". Sami Yusuf to wyprzedane koncerty na stadionach, sale wypełnione po brzegi, postać ikoniczna. Na najnowszej płycie "Barakah" sięga do korzeni muzyki islamskiej, bo - jak sam mówi - powrót do tradycji to jedyne antidotum na truciznę ekstremizmu. Nie tylko religijnego. "Rzeczy, które robi się w imieniu mojej wiary są absolutnie niszczące dla duszy..." - mówi w naszym wywiadzie - "Antidotum jest podążanie do wewnątrz, do duchowości. Do tradycji. Tam odkryjemy kim jesteśmy jako ludzie".

Kalàscima: używania syntezatorów nauczyli nas nasi dziadkowie [WYWIAD]

Kalascima

Na "Psychedelic Trance Tarantella" opowiadamy o krzyku imigrantów docierających do naszych brzegów, o historii młodych emigrantów z Salento w nowym milenium, rewolcie w Arneo z 1950 roku i opowiadamy o tym narzędziami, które mamy dostępne. Od tradycyjnych instrumentów po elektronikę. Nauczyli nas tego nasi dziadkowie - mówią Kalàscima, którzy wkrótce wystąpią na festiwalu Ethno Port w Poznaniu i później na krakowskim EtnoKrakowie. Obu imprezom Etnosystem.pl patronuje medialnie!

Mariza: wiem, że zmieniłam fado [WYWIAD]

mariza
To zabawne, ale kiedy zaczynałam szesnaście lat temu, mój pierwszy album nie był dostępny w Portugalii. Nikogo nie interesowała dziewczyna śpiewająca fado - powiedziała nam Mariza przed koncertem w Krakowie. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wykonawczyń fado na świecie i artystek w ogóle, która przyznaje z dumą: wiem, że zmieniłam te pieśni.

Giennadij Tkaczenko-Papiż: Ziemia jest jedna dla nas wszystkich [WYWIAD]

Giennadij Tkaczenko-Papiż, fot. mat. prasowe
"Naśladuję głosy różnych narodów, które w zakończeniu wyciągają do siebie ręce. Sądząc po tysiącach listów, które otrzymałem od widzów po tym występie, mój apel został usłyszany" - mówi nam Giennadij Tkaczenko-Papiż. Giennadij jest aktorem i wokalistą bardzo utalentowanym i docenianym (w 2002 druku rosyjski magazyn PROspekt nazwał go "najbardziej wszechstronnie utalentowanym aktorem Sankt Petersburga). W ostatnim czasie jednak szczególnie poruszyła go niestabilna sytuacja na świecie - apel pokoju i wzajemnego wsparcia przekazuje w swoich koncertach. 
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.