Święto oświecenia [RECENZJA]

KZWW "Święto słońca"
Kapela ze Wsi Warszawa już niedługo obchodzić będzie dwudzieste urodziny. Z tej okazji, zespół wydaje reedycje swoich pierwszych płyt. Warto posłuchać tych wczesnych nagrań - pięknych choć bardzo jednolitych i nieśmiałych w aranżacjach - i zestawić je z ostatnimi albumami Kapeli. Prawie dwadzieścia lat Kapeli to historia dojrzewania - od muzyków zafascynowanych polską kulturą, po artystów świadomych jedności w różnorodności kultur całego świata. Co dziś wydaje się głosem szczególnie istotnym.

Martyna Wojciechowska "W drodze" [RECENZJA]

Wojciechowska - W drodze
Przed każdymi wakacjami, przed każdym wyjazdem czy to na kolonię, czy na wielotygodniowe zwiedzanie samochodem Europy z rodzicami, przygotowywałam sobie składanki na kasetach magnetofonowych. Takie muzyczne “szwarc-mydło-i-powidło”. Zgrywałam na nie aktualne przeboje radiowe, piosenki, które towarzyszyły mi w ciągu roku szkolnego, takie, które zachwyciły kilka lat wcześniej i takie, które darzyłam sentymentem. Był pop, trochę klasyki, zdarzały się utwory, do których z koleżankami robiłyśmy choreografie taneczne. W tym roku taką składankę przygotowała dla mnie Martyna Wojciechowska - i spisała się naprawdę świetnie. Mogę wyruszać w podróż!

Sokół Orkestar "Wariacka miłość" [RECENZJA]

sokół orkestar wariacka miłość

Więcej motywów karpackich, bogatsze aranżacje, teatralność, a może nawet i odrobina kabaretu - z "Wariacką miłością" Przemek Sokół i jego Sokół Orkestar odkrywają nowe przestrzenie muzyki bałkańskiej.

Odłóżcie broń, podnieście bębny. Sami Yusuf "Barakah" [RECENZJA]

sami yusuf barakah
- W świecie pogrążonym w gniewie, ignorancji i powierzchowności, czułem się zobowiązany do głębszego zbadania mojej tradycji, która w ostatnim czasie stałą się równoznaczna z przemocą. Efektem tych badań jest "Barakah", album przedstawiający tysiącletnią tradycję dziedzictwa muzycznego islamu, od Afryki po Indie, która większości jest niestety nieznana - opowiada Sami Yusuf - Ekstremiści myślą, że są mądrzejsi od ponad tysiącletniej tradycji i starają się ją usunąć. Wysadzają pomniki i kapliczki, palą książki, traktują muzyków jak bandytów. Jesli ich uszy i serca można otworzyć, to tylko głębokim pięknem i prawdą o tej tradycji. Odłóżcie broń, podnieście bębny, przestańcie krzyczeć ze złości i zacznijcie śpiewać o miłości - dodaje.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.