#halo507

images/a-halo507.png

#HALO507 – PANAMA CZĘŚĆ 9: CZASEM SŁOŃCE CZASEM DESZCZ (BOCAS DEL TORO)

W trakcie całej mojej podróży często trafiałem na hasła reklamowe: Bocas to Panama. Slogan miał rozwiewać wątpliwości, do jakiego kraju należy ten zakątek świata. Można je równie dobrze odwrócić: Panama to Bocas. Wszyscy, ale to wszyscy odwiedzający to państwo, wcześniej czy później trafiają właśnie tutaj. Bocas to Panama w pigułce: to wysokie fale i rajskie plaże, to szalone życie nocne, to leniwce i delfiny. Ale Bocas to również kapryśna pogoda; serwis i organizacja, które pozostawiają wiele do życzenia; a także coraz bardziej zatłoczony wabik na turystów. Z której strony by jednak nie patrzeć Bocas del Toro to absolutna jazda obowiązkowa na czas wakacji w Panamie.

Czytaj dalej

#HALO507 – PANAMA CZĘŚĆ 10: Kłopoty w raju (San Blas)

Chcesz poczuć się jak Robinson Crusoe? Panama odpowiada: Proszę bardzo. Mamy 360 takich wysp, na których możesz poczuć się jak rozbitek pośrodku Karaibów. Oczywiście w jak najbardziej kontrolowanych warunkach i za pewną opłatą. Jeżeli jakiemuś miejscu w Panamie jest najbliżej do urzeczywistnienia naszych marzeń o pobycie na bezludnej rajskiej wyspie, to jest nim właśnie San Blas. Problem z tzw. ‘rajami na Ziemi’ jest właśnie drugi człon tego wyrażenia. Zawsze będzie w tym wszystkim pierwiastek ziemski, który będzie miał w zapasie pewne uciążliwości, niedoróbki i lekkie zgrzyty względem tego, co oczekiwaliśmy.

Czytaj dalej

#HALO507 – PANAMA CZĘŚĆ 8: Z WIDOKIEM NA DWA OCEANY (BOQUETE)

Gdybym miał wskazać ulubiony fragment mojej podróży po Panamie, to mój kilkudniowy epizod w Boquete mógłby śmiało pretendować do tego miana. I to z wielu względów. Po pierwsze: dopiero tutaj dałem się wyszaleć mojej pasji do wędrówek górskich, po drugie: spotkałem tu fantastycznych ludzi, po trzecie: funkcjonowałem tu w oderwaniu od absolutnie wszystkiego. Podczas gdy cały kraj dał się ponieść karnawałowemu szaleństwu, ja kursowałem między szlakami górskimi, urokliwymi punktami widokowymi i hamakiem w moim hoteliku. Trudno nie ulec magii tego miejsca, jeśli na wejście wita Cię przepiękną tęczą rozpiętą w całej okazałości nad tym zakątkiem panamskiego interioru.

Czytaj dalej

#HALO507 – PANAMA CZĘŚĆ 7: WRACAMY NAD PACYFIK (SANTA CATALINA)

Przy wielu okazjach określałem konkretne miejsca w Panamie jako niepozorne i warte uwagi, ale w przypadku miejscowości Santa Catalina jest to szczególnie uzasadnione. To mały, ukryty raj dla surferów, nurków, ale również wszystkich miłośników plażowania. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak niepełne byłoby moje tournée po Panamie bez wizyty w tej części wybrzeża Oceanu Spokojnego.
Czytaj dalej

#HALO507 – PANAMA CZĘŚĆ 6: SZLAKIEM ŚPIĄCEJ INDIANKI (VALLE DE ANTON)

Przy okazji poprzedniego wpisu wspomniałem, że po przybyciu do Panama City za pierwszy punkt podróży wybiera się bardzo często pobliskie miejscowości na wybrzeżu Pacyfiku. Sporo osób zaczyna jednak od uroczej doliny w górach położonej nieco ponad 100 kilometrów od stolicy. Mowa o Valle de Anton, miejscu owianym atmosferą indiańskich legend, gdzie czas płynie o wiele wolniej a wszechobecna zieleń może przyprawić o zawrót głowy.

Czytaj dalej
  • 1
  • 2
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij