Recenzje

"Fuocoammare": Milczenie morza i ognia [RECENZJA]

Fuocoammare
Dwunastoletni Samuele Caruana mieszka na niewielkiej wyspie Lampedusie i ma jedno oko leniwe. Nie przesyła ono impulsów do mózgu, więc należy nauczyć je widzieć, przysłaniając zdrowe oko i zmuszając je do pracy. Nosi przepaskę, jak pirat i szkła korekcyjne. Jednak nie tylko on ma wadliwe oko. Mają je też ci, którzy nie chcą widzieć ludzkiego nieszczęścia dziejącego się tuż obok. Na Lampedusie takim nieszczęściem są imigranci.

"Kwiat wiśni i czerwona fasola" [RECENZJA]

Kwiat wiśni...

"Opowieść o tym, co naprawdę ważne w życiu" - takim hasłem promowany był film "Kwiat wiśni i czerwona fasola" - ujmujący obraz japońskiej reżyserski, Naomi Kawase. Stwierdzenie dość może naiwne, wpadające we frazes ale... jakże trafne. Jak większość japońskich filmów - i tu widz musi nauczyć się cierpliwości i poddać powolnej narracji. Po kilkudziesięciu minutach poddaje się jednak historii Tokue i jej nieszczęśliwego szefa, a na końcu - chce spojrzeć na własne życie pod nowym kątem.

Wszyscy albo nikt [RECENZJA]

wszyscy albo nikt
Opowiedzieć o rewolucjach przeciw reżimowi w Iranie z inteligentnym dowcipem, bez męczącego i dobijającego zadęcia, to pomysł graniczący z szaleństwem. Kheiron dosłownie żongluje emocjami widzów, całkowicie je sobie podporządkowując.

"Nasza młodsza siostra": powściągliwe piękno Japonii [RECENZJA]

nasza młodsza siostra
"Nasza młodsza siostra" Hirokazu Koreedy to opowieść o wyzwalaniu się. Z żalu i z tęsknoty. Za niezrealizowanym marzeniem, za dzieciństwem, za matką i ojcem. Ale też o tym, że nawet ludzie popełniający błędy potrafią po sobie zostawić piękno - na przykład w innych ludziach.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.