Leszno w weekend - najlepsze miejsca na odpoczynek

Pin It
Masz ochotę na spędzenie weekendu w miejscu zarówno niebanalnym, urokliwym, jak i wyjątkowo ciekawym? W takim razie wybierz się do Leszna!

Jak dojechać do Leszna?

Leszno to miasto zlokalizowane w województwie wielkopolskim. Dogodny dojazd do wspomnianej miejscowości zapewnia droga krajowa nr 5 (biegnąca z północy na południe) oraz droga krajowa nr 12 (biegnąca z zachodu na wschód). Preferujesz inny środek transportu? To żaden problem, bowiem opisywana miejscowość jest pasażerskim i towarowym węzłem kolejowym, posiadającym połączenia z Warszawą, Poznaniem oraz Wrocławiem. W praktyce oznacza to więc, że do Leszna bez problemu dotrzesz z niemalże wszystkich, większych miast naszego kraju.

Atrakcje w Lesznie

Turystom przyjeżdżającym do opisywanego miasta z pewnością nie grozi nuda, bowiem atrakcje w Lesznie potrafią zrobić spore wrażenie nawet na doświadczonych podróżnikach. Co zatem – konkretnie – zobaczyć w Lesznie? Przede wszystkim rynek, na którym znajdują się kamienice wybudowane w latach 1870 – 1914. Wśród nich (w pierzei północnej) zlokalizowana jest kamieniczka nr 16 w stylu barokowym, wzniesiona w roku 1635. Podobno była ona własnością medyka Jana Jonstona. Kolejną, równie ciekawą atrakcją jest barokowo – klasycystyczny ratusz, którego wschodnią ścianę zdobią kartusze z herbami właścicieli miasta. Warto dodać, iż w podziemiach ratusza znajduje się obecnie niezwykle klimatyczna kawiarnia. Opisując atrakcje w Lesznie nie sposób nie wspomnieć o klubie żużlowym Unia Leszno i zawodach odbywających się na stadionie imienia Alfreda Smoczyka. Polecamy zasiąść na jego trybunach i na własnej skórze odczuć emocje towarzyszące opisywanym zmaganiom sportowym.

Hotel w Lesznie

Po pełnym emocji dniu warto zafundować sobie porządny odpoczynek. Gdzie zatem zatrzymać się podczas pobytu w opisywanym mieście? Godnym polecenia miejscem jest Akwawit czyli nowoczesny hotel w Lesznie. Obiekt oddaje do dyspozycji swoich gości zarówno wygodne, przestronne pokoje, jak i strefę SPA & Wellness oferującą liczne zabiegi na ciało, masaże, zabiegi kosmetyczne, manicure i pedicure, a także możliwość skorzystania z sauny. Warto dodać, iż na terenie hotelu Akwawit znajdują się również sale szkoleniowe i konferencje, a także restauracja serwująca pyszne i niebanalne posiłki – zarówno mięsne, jak i wegetariańskie. Więcej informacji na temat opisywanego hotelu znajdziesz na stronie https://www.hotelakwawit.pl/

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.