Jak zorganizować city break w Londynie?

City break jest popularną metodą zwiedzania europejskich stolic. Jest to krótki wyjazd z rodziną lub znajomymi (np. na weekend), który spędza się na spacerowaniu, oglądaniu zabytków danego miejsca i próbowaniu lokalnych przysmaków. Warto zaznaczyć, że city break jest z reguły wyjazdem tanim.

Sprawdź koniecznie, jak niskim kosztem zwiedzić Londyn, czyli europejską stolicę, która co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Czym podróżować? Co zobaczyć? Gdzie nocować?

Szybka podróż z Polski do Londynu

Gdy zdecydujesz się na krótki, weekendowy wyjazd do Londynu, wybierz lot samolotem. Najwięcej lotów z Polski realizowanych jest na lotnisko Londyn–Stansted oraz Londyn–Luton (z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia). Loty z Warszawy i Krakowa są także kierowane do portów lotniczych Londyn–Gatwick, Londyn–Heathrow i Londyn–City. Jak widać, do Londynu można polecieć z każdego zakątka Polski. Podczas planowania city break do tego miasta warto skorzystać z porównywarek cen lotów, np. Fru.pl, by móc zaoszczędzić, dzięki bardzo korzystnym ofertom przewoźników.

Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Anglii

Każde miasto ma swoje „wizytówki”, a w Londynie jest mnóstwo takich charakterystycznych, wartych zobaczenia miejsc. W czasie city break koniecznie trzeba zwiedzić centrum Londynu ze słynnymi: Big Benem, Trafalgar Square, London Eye i London Bridge. Obowiązkowo należy także udać się pod królewską rezydencję, czyli Buckingham Palace. Miejscami godnymi uwagi są także National Gallery i Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud oraz Westminster Abbey będące miejscem koronacji i pogrzebów królów Anglii. Nie lada atrakcją dla turystów będących fanami zwiedzania jest rejs po Tamizie, który może być zakończony wizytą w potężnej twierdzy Tower of London. Osoby zafascynowane nowoczesnymi budowlami powinny udać się na spacer po Canary Wharf, które jest centrum biznesowym Londynu. Niektórzy za miejsca, bez których wizyta w Londynie nie jest „zaliczona”, uważają też: Notting Hill, czyli jedną z najbogatszych dzielnic miasta, Sky Garden, Warner Bros Studio, M&M’s World, a także Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich, będące świetnym punktem widokowym, z którego roztacza się panorama całego miasta.

Tani nocleg w sercu Londynu. Czy to możliwe?

Londyn uważany jest za miasto niezwykle drogie. Warto jednak zaznaczyć, że można znaleźć hostel lub hotel w niskiej cenie – nawet w samym centrum miasta. Warto jednak nie szukać w ciemno, a użyć porównywarki hoteli, która pozwoli na znalezienie najtańszego noclegu w dogodnej lokalizacji. Udając się na city break, można także skorzystać z oferty couchsurfingu, czyli przenocować w czyimś mieszkaniu – w osobnym pokoju lub samodzielne w lokalu. Przy odrobienie szczęścia nocleg znaleziony w ten sposób może być darmowy, dzięki czemu kilkanaście funtów pozostanie w kieszeni.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij