Atrakcje południowej Polski

Pin It
Mieszkając na południu Polski nie musimy martwić się o wolny czas w weekendy – nawet nie opuszczając regionu. Po prostu tu nie sposób się nudzić. Jakie atrakcje oferuje swoim mieszkańcom Małopolska i Górny Śląsk? 

Weekendowy wypad w góry

Popularnym kierunkiem wędrówek mieszkańców całego kraju, są Tatry i stosunkowo niedaleko położone Pieniny. O ile zwiedzanie tych rejonów dla mieszkańców innych regionów stanowi wielką, kilkudniową wyprawę, o tyle mieszkańcy Krakowa i okolic urządzają tu częste, nawet jednodniowe wycieczki. Wycieczkom do Zakopanego zwłaszcza, sprzyja doskonała komunikacja autobusowa z Krakowa. Dzięki niej, można śmiało zrobić sobotni wypad na góralską herbatę „ z prądem” bez konieczności używania własnego samochodu.

Energylandia – szaleństwo nie tylko dla najmłodszych

Odkąd powstał największy w Polsce park rozrywki, prawdziwe oblężenie przeżywają w sezonie okoliczne hotele Zator gości tysiące turystów z całej Polski, którzy często chcąc w pełni wykorzystać czas, decydują się na nocleg nieopodal Energylandii i Zatorlandu. Mieszkańcy Krakowa i aglomeracji śląskiej nie muszą korzystać z noclegów, mając tę popularną atrakcję w zasięgu kilkudziesięciu minut jazdy samochodem.

Klimatyczny Kraków

W stolicy Małopolski można atrakcyjnie spędzić wolny czas nawet nie ruszając się z miasta. Sprzyja temu wiele imprez kulturalnych organizowanych tu niemal bez przerwy przez okrągły rok. Krakowiacy ale i nie tylko oni, uwielbiają swoje miasto, za jego niepowtarzalny klimat. Tu nawet zwykły spacer po starym mieście, czy chwile spędzone w klimatycznej kawiarence nieopodal rynku dają wiele przyjemności i stanowią świetny relaks po ciężkim dniu. Miejscami chętnie odwiedzanymi z dziećmi są na przykład: Ogród Doświadczeń, ZOO, park trampolin, czy liczne muzea, gdzie starsze dzieci przy okazji uczą się historii. Południowa Polska to rejony, gdzie nie jest łatwo się nudzić, o ile tylko wykażemy odrobinę aktywności i chęci korzystania z miejscowych atrakcji. Wśród nich znajdzie się coś odpowiedniego dla osób w różnym wieku – zarówno miłośników nauki, sztuki, jak też popularnych rozrywek.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.