Odpoczno zagrali na WOMEX

W tym roku Odpoczno jako jedyny zespół z Polski zaprezentował się na międzynarodowych targach muzycznych WOMEX 2018. Tegoroczna edycja odbyła się w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Womex jest najważniejszym tego typu wydarzeniem na świecie – tylko w tym roku skupił około 2700 delegatów z ponad 90 krajów.
To było dla nas duże wyróżnienie, że z przeszło 1000 zespołów z całego świata zostaliśmy wybrani przez 7 samurajów – niezależnych jurorów, do zaprezentowania naszego repertuaru na tym prestiżowym wydarzeniu. Nasza obecność budziła bardzo duże zainteresowanie. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym, ciepłym i entuzjastycznym odzewem. W trakcie trwania targów nasze stoisko - gadżety, płyty, informacje o zespole i samym regionie opoczyńskim - cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród tak różnorodnych zespołów z całego świata nasza muzyka mocno się wyróżniała, kontrastowała. Z jednej strony można było w niej znaleźć elementy wspólne ze znanymi nurtami world music ale również elementy, które są charakterystyczne tylko dla naszej polskiej muzyki. A budziło to różne reakcje, ponieważ polska muzyka nie jest mocno rozpoznawalna. Wierzymy, że dzięki tej szansie będziemy w przyszłości mogli dotrzeć do szerokiej publiczności na całym świecie. – mówił Marek Kądziela z Odpoczno.

W tym roku polskie stanowisko na Womexie wspólnie zorganizowali: Instytut Adama Mickiewicza oraz nowo powstałe biuro Music Export Poland. Odpoczno miało mocne wsparcie w polskiej ekipie, która pod sceną podczas schowcase’owego koncertu zaprezentowała tradycyjne polskie tańce. Zespół mógł wystąpić na tym prestiżowym wydarzeniu dzięki wsparciu ze strony Instytutu Adama Mickiewicza oraz Gminy Opoczno. Odpoczno, czyli: Joanna Gancarczyk, Marcin Lorenc, Marek Kądziela i Piotr Gwadera - już teraz pracują nad drugą autorską płytą.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij