Jak najlepiej uczyć się języka? Słuchać i mówić

Pin It
Można chodzić na lekcje, kursy, rozwiązywać krzyżówki i zagadki w multimedialnych programach do nauki języka, ale wartość konwersacji w przyswajaniu nowych słówek, a przede wszystkim w nabieraniu pewności siebie w mówieniu jest nieoceniona. Pod tym względem Speakingo wyróżnia się znacznie.

Z pewnością doświadczyliście, przynajmniej raz w swoim życiu, sytuacji, w której uzbrojonym w podstawową wiedzę językową - ze szkoły i samodzielnego uczenia się w domu - przyszło wam zmierzyć się z „żywym językiem”. Podczas podróży, podczas spotkania ze znajomymi, na którym pojawił się obcokrajowiec? Wiem, znam to uczucie doskonale. Nagle cała gramatyka, teoria języka wiruje w głowie jak w bębnie pralki przy suszeniu na 1400 obrotów, język drętwieje, a z gardła wydobywa się tylko żenujące dukanie. Tego nie da się przełamać ani przerobić czytając o języku, nawet ucząc się go szybko przy oglądania filmów z napisami (bardzo dobry sposób, swoją drogą). Trzeba rozmawiać.

Twórcy strony Speakingo zapewniają, że dzięki wykorzystaniu rozpoznawania mowy i możliwości faktycznej konwersacji z komputerem, uczymy się przełamywać barierę strachu przed mówieniem w języku angielskim. 

To tak naprawdę najprostszy kurs języka angielskiego online z jakim do tej pory miałam do czynienia. Nie ma większych fajerwerków, grafika jest bardzo prosta (choć nie przeszkadza to w nauce, fajnie by było zobaczyć tu jednak wkrótce odświeżoną szatę), a my uczymy się języka tak, jak robilibyśmy to w kraju, w którym musimy zacząć się nim posługiwać. Ułatwieniem są rzecz jasna polskie tłumaczenia.

Nie ma tu więc wkuwania słówek, nie ma też rozległych opisów gramatycznych. Uczymy się słuchając i mówiąc. Proste? Proste.

Uzupełnieniem kursu z rozpoznawaniem mowy jest zabawny blog, którego autor próbuje nauczyć czytelników gramatyki posługując się najpotężniejszym narzędziem w internecie: memami. Czasów uczymy się więc z Chuckiem Norrisem. Przy okazji, czy wiecie, że Chuck Norris nigdy nie popełnia błędów gramatycznych? Najwyżej okazuje się, że to język angielski był w błędzie (hue hue hue).

Speakingo zwrócił moją uwagę także dlatego, że oferuje kurs nie tylko dla początkujących, ale i dla zaawansowanych użytkowników, znających już język dobrze, ale chcących swoje umiejętności doszlifować. Strona może okazać się niezłą alternatywą dla zmęczonych tradycyjnymi kursami czy multimedialnymi programami, różniącymi się właściwie tylko grafiką i zdjęciami. Tu zmienia się cała metoda. A o tej więcej przeczytacie w wywiadzie z twórcą kursu angielskiego online dr Grzegorzem Kuśnierzem.

Po takie kursy zawsze warto sięgnąć. Znajomość języków jest absolutnym must have dla każdego podróżującego. Bez tego każdy wyjazd za granicę może okazać się udręką. A zatem nie czekajcie - do dzieła. 

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.