Trebunie Tutki z Gruzinami, czyli Duch Gór

Po trzech fantastycznych dniach festiwalowych podczas których wystąpili: Gooral, Polaniorze, Dagadana, Niewte, Tęgie Chłopy, Misia Furtak, Henry No Hurry  i Helaine Vis, przyszedł czas na finał naszych spotkań w ramach Kościelisko Music Trail Festival 2018 – na styku kultur. 6 listopada odbędzie się specjalny koncert w kościele św. Kazimierza w Kościelisku, podczas którego wystąpią Trebunie Tutki oraz gruziński Quintet Urmuli z projektem „Duch Gór”.

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Na styku kultur”. Nie zabrakło zarówno bardziej tradycyjnego podejścia do muzyki folkowej, jak i jej nowoczesnej odsłony z wpływami muzyki elektronicznej czy alternatywnej. Pojawili się zarówno uznani artyści jak i nieznani szerszej publiczności. Festiwal współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Tatry jak Kaukaz. Recenzja płyty "Duch Gór".


Trebunie Tutki i gruziński Quintet Urmuli - „Duch Gór” to fantastyczne połączenie tradycji podhalańskich z kaukaskimi. Projekt „Duch Gór” powstał we współpracy wydawnictwa Unzipped Fly Records z Culture.pl oraz Polskim Radiem Program 2. Podhalańscy Górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku, to od wieków ”ślebodni” czyli wolni i niezależni pasterze i wojownicy; niepodlegli, dumni i honorowi. Ich muzyka i mocny wielogłosowy męski śpiew, te cechy podkreślają. „Duch Gór” to spotkanie prastarych tradycji muzycznych. Uczestniczą w nim dwa uznane w swoich regionach zespoły – Trebunie-Tutki z Zakopanego i Quintet Urmuli z Tibilisi. Wykorzystując pasterskie instrumentarium i tradycyjną polifonię śpiewają o zbójeckim życiu, miłości i śmierci, wskrzeszając podhalańsko-kakuazkie duchy przodków, legendarnych herosów gór. Trebunie-Tutki od lat współpracują z zespołami z całego świata. Na koncie mają wspólne projekty z Twinkle Brothers z Jamajki, brytyjskim producentem Adrianem Sherwoodem, a także z Krzysztofem Ścierańskim, Włodzimierzem Kiniorskim i Voo Voo.

Trebunie Tutki i Quintet Urmuli – skład:

KRZYSZTOF TREBUNIA-TUTKA – śpiew, skrzypce, koza podhalańska, dwojnica, fujara bezotworowa, gwizdanie, dzwonki owcze, róg 

ANNA TREBUNIA-WYROSTEK – śpiew, basy podhalańskie, wyskanie

JAN TREBUNIA-TUTKA – altówka, śpiew

ANDRZEJ POLAK – skrzypce, śpiew 

ROBERT CZECH  – kontrabas 

NUGZAR KAVTARADZE – śpiew, phanduri, duduk 

SHALVA ABRAMASHVILI – śpiew, chuniri

DAVID RATIANI – śpiew, chonguridabali bani

TAMAZ MAMALADZE – śpiew, phanduribani, gudastviri 

GELA TABASHIDZE – śpiew, salamuri 

06.11.2018 , godzina 20:00, Kościół św. Kazimierza w Kościelisku

Bilety: https://bit.ly/2pTG4T3

Szczegóły: www.musictrailfestival.pl

 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij