Niesamowity długi wyjazd odskoczni od pracy - by poznać nieznane.

Kiedy po całym roku ciężkiej, nierzadko monotonnej pracy, w końcu jedziesz na wymarzony urlop, pragniesz przede wszystkim tego, by odpoczywał Twój umysł. Mówisz najczęściej "nic nie chcę robić". Ale jak długo potrafisz cieszyć się leżeniem na plaży? 

Ciepły piasek na plaży, prażące słońce na bezchmurnym niebie, chłodny drink z palemką w Twojej ręce, a za Twoimi plecami tysiące osób na prywatnej plaży, opalające się w przerwie między szwedzkim stołem na śniadanie, obiad i kolację. Wakacje all inclusive mają swój urok - nie musisz robić nic, tylko - jak w popularnej ostatnio piosence - pić, jeść, spać. Może jednak podczas urlopu, który jest przede wszystkim odskocznią od monotonii pracy i odpoczynku przy serialu na netfliksie, spróbować coś tak naprawdę przeżyć? 

Wyprawa to mniej wygód, ale możliwość zobaczenia miejsc, do których - nazwijmy to - "zwykli" turyści zazwyczaj nie docierają. To szansa na poznanie nie tylko innych miejsc, ale także - jeśli korzystamy z usługi doświadczonego przewodnika - możliwość skosztowania "insajderskich" rozrywek, czyli takich, które zazwyczaj zarezerwowane są wyłącznie dla lokalnych mieszkańców danego miejsca. To dobra szansa na skosztowanie lokalnych przysmaków, poznanie kultury danego regionu, obcowanie bliżej z naturą, z dala od miejsc zaludnionych i pocztówkowych. A także, w końcu, jedyna w swoim rodzaju możliwość sprawdzenia swoich limitów, możliwe, że nawet poszerzenia ich. Wyjścia ze strefy komfortu, a tam ponoć właśnie zaczyna się prawdziwy rozwój. Wyprawy ubogacają, wzmacniają więzi, dobrze wpływają na psychiczne samopoczucie. Zdaniem specjalistów od typologii turystyki, wejście w tryb poznawania i odkrywania sprawia, że codzienność, którą zostawiamy za sobą, staje się odległa, zostaje gdzieś w tle, a my jesteśmy nastawieni na eksplorowanie nowych, fascynujących miejsc i przeżyć. To także szansa na doznanie tak zwanego szoku kulturowego, który wcale nie musi być doświadczeniem negatywnym - przeciwnie, sprawia, że stajemy się otwarci na zupełnie nieznane, a to z kolei pozwala lepiej poznać samego siebie i swoich towarzyszy podróży. Z takich wypraw przywozisz nie tylko unikalne fotografie, inne niż wszyscy, ale też worek wspomnień, nowej wiedzy i emocji, które pozwalają na spojrzenie z dystansu na codzienność. Słowem: są idealną odskocznią.

Podróż czy wyprawa to też przedsięwzięcie logistyczne i nic dziwnego, że po całym roku pracy nie masz zwyczajnie ochoty na planowanie, liczenie kosztów, kilometrów, ślęczenie nad mapą. Są jednak ludzie i firmy, które zrobią to za Ciebie, Tobie oddając jedynie czerpanie radości z podróżowania, poznawania świata i uczestniczenia w przygodach, które zapadną Ci w pamięć na zawsze.

A jeśli przeżywać przygody, to najlepiej daleko, w krajach niepoznanych jeszcze, egzotycznych i zupełnie innych niż to, co zwykliśmy poznawać podczas wczasów all inclusive. Pomyśl o takich miejscach jak Australia czy Nowa Zelandia. Wycieczki do miejsc, gdzie zapierające dech w piersi widoki kontrastują z dziką i fascynującą naturą. Dajmy więc na to 22-dniową podróż do Australii i Nowej Zelandii z programem wypełnionym zwiedzaniem turkusowego jeziora Tekapo, miasta Maorysów, fascynujących skalnych kul Moreaki Boulders i przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów. Albo w 22 dni dookoła Australii, czyli od słynnego gmachu Opera House w Sydney po rejony pamiętające gorączkę złota, bliskie spotkanie z Kangurami i to, czego podczas urlopu chcecie najbardziej - gorące, ale puste plaże. A dla miłośników jeszcze dłuższych podróży 21-dniowa wyprawa rozpoczynająca się w Panama City a kończąca na Cancun w Meksyku. 

Wszystko to wyprawy, z których przywieziesz tysiące wspaniałych zdjęć i o których będziesz opowiadać rodzinie, znajomym i przyjaciołom długie miesiące po powrocie z urlopu. Być może dzięki temu również przedłużysz sobie wypoczynek?

fot. Pixabay
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij