• Od początku
  • Czytam
  • Nurkowanie: aktywność, której musisz spróbować podczas swojego rejsu!


Nurkowanie: aktywność, której musisz spróbować podczas swojego rejsu!

Myślałeś już aby swoje wakacje wzbogacić o dodatkowe aktywności? Co powiesz aby w tym roku spróbować podwodnego zwiedzania? Gwarantujemy, że to wielka atrakcja dla każdego.

 
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by zanurzyć się w głębię oceanu i odkryć niesamowity podwodny świat, który skrywa tafla wody? Cóż…może okazać się to prostsze niż myślisz! Bardzo często podczas zapytań o czarter jachtów firmy GlobeSailor pojawiają się pytania o sprzęt do nurkowania z profesjonalnymi butlami tlenowymi! Nie ma nic bardziej przyjemnego niż nurkowanie, dzięki któremu będziesz mógł odkryć niesamowite piękno podwodnych krajobrazów.  

Zanurkować?
Zazwyczaj nurkowanie oznacza pływanie tuż pod powierzchnią wody i oddychanie za pomocą specjalnej rurki. Możliwe jest także zanurkowanie głębiej, by móc przyjrzeć się wszystkim detalom dna morskiego. Musisz jednak pamiętać o tym, jakie możliwości i ograniczenia stwarzają Twoje umiejętności pływackie.

Ten odprężający, a jednocześnie dostarczający wielu wrażeń sport wodny nie wymaga od Ciebie posiadania jakiegokolwiek doświadczenia, czy też ukończenia specjalnych kursów. Wszystko czego potrzebujesz, to umiejętność pływania! Co więcej, sprzęt do nurkowania nie jest drogi i o wiele bardziej dostępny niż sprzęt do nurkowania z butlą.

Nurkowanie to sport, który możesz uprawiać niemal we wszystkich umiarkowanych i ciepłych wodach. Jest to doskonały sposób, aby dowiedzieć się więcej o podwodnym świecie i zobaczyć zapierający dech w piersiach krajobraz pełen niesamowitych stworzeń.

Jaki sprzęt jest konieczny do nurkowania?
Firma GlobeSailor przyznaje, że podczas zapytań jak czarter jachtów grecja pojawia się coraz więcej zapytań o podstawowy sprzęt do nurkowania. Sprzęt ten przeważnie można znaleźć na wielu łodziach czarterowych. Jeśli jednak naprawdę marzysz o pływaniu pod powierzchnią, powinieneś zaopatrzyć się we własny i dostosowany do Twoich potrzeb. Prosta, najlepiej sylikonowa maska do nurkowania powinna mieć dużą powierzchnie, przez którą będziesz mógł oglądać podwodny świat. Rurka do oddychania powinna posiadać klapkę, która uniemożliwi wodzie dostawanie się do środka. Oczywiście nie zapomnij też o płetwach! I właściwie to cały sprzęt konieczny, by zacząć swą przygodę z nurkowaniem!

Bez względu na to, czy wypożyczysz swój sprzęt, czy kupisz własny – ważne by dobrze dopasować maskę, oraz żeby zarówno ona jak i rurka były dla Ciebie wygodne w użyciu. Jeśli masz wadę wzroku, w sklepach dostępne są maski posiadające korekcyjne szkło, dzięki czemu każdy może cieszyć się urokami podwodnego świata!

W celu zabezpieczenia się przed słońcem, radzimy włożyć też koszulkę chroniącą przed promieniami UV. Jeśli jesteś jednak bardziej podatny na oparzenia słoneczne, możesz założyć też piankowy kombinezon lub taki z filtrem UV. Aby dbać o swój sprzęt, powinieneś też zaopatrzyć się w wodoodporną torbę na sznurze. Wreszcie, należy zdawać sobie sprawę z tego, co sygnalizują znaki ostrzeżeń przy brzegu i zwrócić szczególną uwagę na boje. W ten sposób będziesz mógł się cieszyć bezpiecznym nurkowaniem, unikając jakichkolwiek wypadków.

Najważniejsze wskazówki i porady
- Jeśli Twoje umiejętności pływackie nie są doskonałe, nie oddalaj się zbytnio od swojej łodzi i często sprawdzaj swoją pozycję.
- Tak jak w przypadku uprawiania jakichkolwiek sportów, pamiętaj by regularnie pić wodę.
- Wybierz odpowiednie miejsce (spokojne, niezbyt głębokie, z czystą wodą) i nurkuj w ciepły i słoneczny dzień, pamiętając by dopasować czas i tempo do swojej kondycji.
- Możesz zastanowić się nad zasięgnięciem porady lokalnego przewodnika, który mógłby opowiedzieć Ci o różnych typach raf koralowych i o żyjących w nich gatunkach zwierząt.
- Naucz się jak korzystać ze swojego sprzętu: upewnij się, że wiesz jak pozbyć się wody, która mogłaby się dostać do środka, dobrze dopasuj maskę.
- Nie zapomnij użyć wodoodpornego kremu z filtrem, by chronić się przed promieniami UV!
- Nie dotykaj i nie niszcz dna morskiego ani raf koralowych.
- Ciesz się nurkowaniem w towarzystwie znajomych! Dostarcza to dodatkowej zabawy i zapewnia bezpieczeństwo!

No i proszę! Teraz wiesz już wszystko co konieczne o nurkowaniu!
Gotowy na to by wskoczyć do wody? Odkryj tajemnice, które skrywa dno morskie w czasie Twojego rejsu pod żaglami!

treść i zdjęcie - materiały globesalior.pl

 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij