• Od początku
  • Czytam
  • Mikołajowy konkurs książkowy: zdobądź ciekawe nagrody od Edipresse!


Mikołajowy konkurs książkowy: zdobądź ciekawe nagrody od Edipresse!

Wydawnictwo Edipresse i Etnosystem.pl zapraszają do wyjątkowego konkursu mikołajowego! Do 5 grudnia czekamy na zgłoszenia konkursowe, a 6 grudnia - w Dzień św. Mikołaja - etnosystemowy mikołaj rozda nagrody grzecznym i wytrwałym czytelnikom! Wśród nagród znalazły się publikacje Beaty Pawlikowskiej, a także wyjątkowa książka Przemysława Osuchowskiego "Wenecja - Pekin".
WARUNKI MIKOŁAJOWEGO KONKURSU WYDAWNICTWA EDIPRESSE I ETNOSYSTEM.PL:
Przyjrzyjcie się zdjęciu powyżej - zobaczycie na nim grafiki okładek wszystkich nagród - mikołajowych prezentów. Jak to z Mikołajem bywa, nie wiadomo do końca co ma w worku, dopóki nie wyciągnie prezentu :) Dlatego musicie rozpoznać kolejno wszystkie prezenty!

1. Rozpoznaj prezenty na zdjęciu (po okładkach)
2. Udostępnij link do konkursu na swoim profilu Facebookowym (opcja "publiczne")
3. Odpowiedź (pisemna odpowiedź z punktami "Prezent 1. Nazwisko Tytuł książki/prezentu") wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. W treści maila podaj także: swoje dane kontaktowe (adres do ew. wysyłki prezentu) oraz LINK do swojego profilu na Facebooku (lub jeśli potrafisz - do posta z udostępnionym linkiem konkursowym).
5. Na zgłoszenia czekamy do 5. grudnia (poniedziałek) do godz. 12:00!


Nazwiska autorów i tytuły WSZYSTKICH prezentów znajdziecie poniżej, wraz z krótkimi opisami każdej publikacji. Uwaga - kolejność poniższych informacji nie odzwierciedla kolejności prezentów!!!

BEATA PAWLIKOWSKA "Blondynka w Japonii"
Japonia to jeden z najbardziej legendarnych krajów na świecie. Beata Pawlikowska wiedziała to jeszcze przed wyjazdem, jednak to, co zobaczyła tam na własne oczy, wprawiło ją w ogromne zdumienie. Spotkała gejsze i Upychaczy Pasażerów, karmiła jelenie i piła herbatę z morskich glonów, przeczytała kodeks samurajów i widziała małpy kąpiące się w gorącym jeziorze pośród gór. Wszystko opisała w książce "Blondynka w Japonii", która ukazała się 12 października nakładem Edipresse Książki.

"Blondynka w Japonii" zilustrowana jest autorskimi zdjęciami Beaty Pawlikowskiej. Jednak na czytelników czekają także specjalnie przygotowane materiały multimedialne. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Tap2C z Google Play lub AppStore na swoje urządzenie mobilne i zeskanować oznaczoną fotografię, by zobaczyć dodatkowe filmy i galerie zdjęć. Tap2C to innowacyjna aplikacja umożliwiająca dostęp do wszystkich funkcji druku interaktywnego. Edipresse Książki wykorzystuje ją w wielu swoich projektach.

BEATA PAWLIKOWSKA "Praktyczny kurs języka angielskiego" - książka
Jak szybko i przyjemnie nauczyć się sprawnie mówić po angielsku, poszerzyć zasób słów oraz w naturalny i intuicyjny sposób oswoić się z nowym językiem? To wszystko jest możliwe dzięki autorskiej metodzie Beaty Pawlikowskiej! Znana podróżniczka prezentuje "Praktyczny kurs języka angielskiego" oraz "Fiszki podróżnicze do nauki języka angielskiego", które ukazały się 14 września nakładem Edipresse Książki.

Koniec z "wykuwaniem: zasad gramatyki, nazw czasów oraz niekończących się kolumn z nieregularnymi odmianami słówek! Beata Pawlikowska przekonuje, że niekoniecznie trzeba uczyć się teorii gramatyki. Najważniejsze jest, żeby swobodnie porozumiewać się w codziennych sytuacjach oraz znać praktyczne słowa i zwroty. W tym celu stworzyła własną metodę, która pozwala instynktownie nauczyć się języka angielskiego.

"Praktyczny kurs języka angielskiego" ma na celu przede wszystkim naukę mówienia i rozmawiania, a składa się z książki i płyty CD. Beata Pawlikowska wyjaśnia: "Płyta jest najważniejsza. Przygotowałam ją w taki sposób, żebyś mógł od razu zacząć ćwiczyć. Usłyszysz najpierw słowo albo wyrażenie po polsku. Przetłumacz je na angielski. Za pierwszym razem pewnie nie będziesz potrafił tego zrobić, ale za trzecim albo czwartym razem już pewnie tak. Zawsze ćwicz mówienie na głos. To bardzo ważne. Kiedy mówisz na głos, ćwiczy się jednocześnie twoja podświadomość i pamięć".

BEATA PAWLIKOWSKA "Fiszki podróżnicze do nauki języka angielskiego"
Natomiast "Fiszki podróżnicze do nauki języka angielskiego" to specjalnie przygotowany przez Beatę Pawlikowską zestaw fiszek – pojedynczych karteczek, na których z jednej strony znajduje się tekst po polsku, a z drugiej jego tłumaczenie po angielsku (wraz z zapisem fonetycznym do ćwiczenia wymowy). Autorka zaproponowała aż 600 słów i wyrażeń do zapamiętania. Są one praktyczne, używane w codziennych rozmowach, umożliwiające swobodne porozumiewanie się w różnych kontekstach i sytuacjach. Fiszki podzielono na grupy tematyczne takie, jak: "Przed podróżą", "Safari w Afryce", "W restauracji" czy "Ameryka Środkowa i Południowa".

PRZEMYSŁAW OSUCHOWSKI "Wenecja - Pekin. Być jak Marco Polo"
Siedem tygodni, 26 tysięcy kilometrów, setki zdjęć oraz niezliczone spotkania z ludźmi i kulturami Eurazji – na taką wyprawę może zabrać jedynie pierwszy laureat Polskiego Pulitzera, Przemysław Osuchowski. Mur Chiński, Żółta Rzeka, Pustynia Takla Makan – to tylko niektóre z przystanków rajdowej wyprawy śladami sławnego wenecjanina. Książka "Wenecja – Pekin. Być jak Marco Polo…" ukazała się 15 czerwca nakładem Edipresse Książki.

Przemysław Osuchowski przemierzył już ponad 80 państw na sześciu kontynentach, w sumie spędzając prawie dziesięć lat w podróży. Znany reportażysta specjalizuje się w organizowaniu ekstremalnych wypraw samochodowych, liczących nawet kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, m.in. autobusami wzdłuż Andów z Caracas do Santiago, motocyklami z Krakowa do Chin czy dookoła Namibii i RPA (samochodem bez klimatyzacji!). W 2015 roku poprowadził pierwszą edycję Rajdu Wenecja – Pekin, w którym pasjonaci niepospolitych podróży podążali śladami Marco Polo, znanego z pokonania Jedwabnego Szlaku łączącego Chiny z Europą i Bliskim Wschodem.

ELŻBIETA SĘCZYKOWSKA "Randka z jeleniem, czyli pałac z widokiem na bagno"
Opowieść o pierwszej w Polsce prywatnej farmie jeleni – pionierskiej inicjatywie umiejscowionej w popegeerowskiej rzeczywistości i na łonie barwnej natury Mazur. To także osobista historia o autentycznych dramatach i ludzkich postawach, opowiedziana przez Elżbietę Sęczykowską z pewną dawką humoru. Tytuł ukazał się 12 października nakładem Edipresse Książki.

Jak wygląda farma jeleni? Jak to się stało, że ktoś wpadł na pomysł założenia takiej właśnie hodowli? Gdzie jest najlepsze miejsce na taką farmę? Co jest potrzebne, by otrzymać niezbędne pozwolenia? Jak poradzić sobie z kompletnym brakiem regulacji prawnych w tym zakresie? Elżbieta Sęczykowska opisuje losy bohaterów, którzy nie bez wahania podjęli to wyjątkowe i pionierskie wyzwanie. W centrum wydarzeń stoi mężczyzna, który po wieloletnim pobycie w Anglii wraca do Polski, by zmagać się z popegeerowską rzeczywistością i lokalną, często nieprzyjazną ludnością o specyficznym podejściu do życia. Czy założyciele farmy jeleni pokonają stojące przed nimi przeszkody? Czy odnajdą sielską i anielską wieś pełną harmonii i spokoju, o której zwykliśmy marzyć zachęceni literaturą i wspomnieniami dziadków?
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij