W tym roku cieszanowski festiwal rocka zmienił swoją nazwę na CieszFanów Festiwal. Z założenia podkreślała ona niezwykłą atmosferę wydarzenia i była ukłonem w stronę fanów.

Cieszanów Rock Festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju. Po 10 latach wydarzenie odbywające się w dniach 19–21 sierpnia ruszyło pod nazwą CieszFanów Festiwal. W ten sposób organizatorzy chcieli zwrócić uwagę, że impreza organizowana jest głównie z myślą o uczestnikach, którzy w Cieszanowie mają miło spędzić czas przy dobrej muzyce.

W tym roku nie tylko nazwa miała swoją inaugurację. Po raz pierwszy na placu festiwalowym stanęły wielkie kontenery – litery CFF, do których można było wrzucać plastikowe butelki. Stworzyły one dodatkowo niepowtarzalny klimat. Ponadto podkreśliły dbałość organizatorów o ochronę środowiska. Pocięte laserem i pomalowane proszkowo litery do pojemników na puszki dostarczył nam producent kotłów centralnego ogrzewania z województwa lubelskiego.

W tym roku małe miasteczko na Podkarpaciu – Cieszanów – ugościło ponad 4 tys. miłośników rocka. Fani mocniejszych dźwięków przez trzy dni (19-21 sierpnia) bawili się przy muzyce Kazika, Kwiatu Jabłoni, Big Cyc, Łydki Grubasa, Farben Lehre i Lej Mi Pół. Na scenie wystąpiły również takie gwiazdy jak: Hańba!, The Analogs, Jelonek, Dr Misio, Tabu, Boleo & Follow The Riddim, Zenek Kupatasa, Pull The Wire, Psy Wojny.

Festiwal każdego roku jest otwarty dla wszystkich, również tych najmłodszych. Na jego terenie działała wioska dla dzieci, która zapewniła im rozmaite atrakcje i zabawy. Nową atrakcją w tym roku był także pokaz fireshow, który w sobotę po ostatnim koncercie zamkną tegoroczną edycję imprezy.

Zdecydowanym sukcesem okazała się również hybrydowa forma festiwalu tj. niektóre koncerty transmitowane były na oficjalnym profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku oraz YouTube. Dzięki temu festiwalowicze z całego świata mieli okazję zobaczyć, jak bawi się publiczność w Cieszanowie. Co więcej organizatorzy podkreślają, że CieszFanów Festiwal to nie tylko muzyka, ale również wydarzenia w City NGO oraz spotkania w namiocie „Otwarte Głowy” i te aspekty również były transmitowane, co pozwoliło odbiorcom np. posłuchać rozmowy z zespołem Lej Mi Pół czy Łydką Grubasa.