Z kijowskiego teatru eksperymentalnego „Dach” na najważniejsze sceny świata – ukraiński kwartet DakhaBrakha wraca do Europy z nowym albumem Ptakh („Ptak”) – i tym samym z trasą koncertową, podczas której odwiedzą dwa polskie miasta: Wrocław i Kraków.
Zespół, będący dziś jednym z najważniejszych muzycznych ambasadorów wolnej i odważnej Ukrainy, zaprezentuje materiał zrodzony z doświadczeń ostatnich lat: pełen oporu, siły i duchowej odporności.
DakhaBrakha słynie z autorskiego stylu „etno-chaos”, w którym unikalne brzmienie ukraińskich pieśni ludowych – zebranych podczas ekspedycji terenowych i badań archiwalnych – zderza się z globalnymi rytmami oraz instrumentami z całego świata. Ich występy to hipnotyzujące widowiska na pograniczu teatru i koncertu, które zachwyciły publiczność m.in. na festiwalach Glastonbury, Sziget, Bonnaroo czy Roskilde. Tytułowy Ptakh staje się tu metaforą wolności oraz donośnego głosu współczesnej Ukrainy.
Rozkład jazdy wygląda tak:
15. 11. 26 • Zaklęte Rewiry, Wrocław