T/Aboret: Cztery głosy, jedna opowieść

Pin It
T/Aboret to pobudzona źródłami, jazzem i muzyką świata opowieść snuta czterema różnymi głosami. Pod koniec września zespół wystąpi w Warszawie, prezentując nowy teledysk, Krakowie (po raz pierwszy!) i Kędzierzynie Koźlu.


Wywodząc się z odmiennych muzycznych światów, wyrażają siebie w ethno-jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata. To muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta.

Wszelkie próby opatrywania występów jakąś konkretną stylistyką czy programem nie mają sensu jeśli nie są autentyczną potrzebą  lub nie wynikają z głębszej koncepcji. U nas nie miałoby to żadnego sensu. Chcemy po prostu czuć się swobodnie, by móc podzielić się z odbiorcami tym co potrafimy najlepiej i na czym nam najbardziej zależy.

- Natalia Czekała w wywiadzie dla Etnosystem.pl

Muzyka T/Aboretu łączy skandynawski oddech i bliskowschodnią energię cały czas pozostając wierną polskim korzeniom. Przywodzi na myśl takich twórców jak Tord Gustavsen czy Avishai Cohen. Koncert T/Aboretu to dobrze przygotowane i świetnie brzmiące wydarzenie o szerokim wachlarzu emocjonalnym.

Zespół ma na koncie wiele udanych występów na różnorodnych scenach, zarówno bardziej poważnych (Festiwal Muzyki Klasycznej w Solcu, Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"), jak i alternatywnych (Slot Art Festival, Fama Festiwal). Jest także zdobywcą I miejsca oraz nagrody publiczności w konkursie "ScenaOtwarta" XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej "MikołajkiFolkowe" za "spójność brzmienia, autentyzm współmuzykowania oraz umiejętne stosowanie tradycyjnych motywów w jazzowych aranżacjach". Laureaci Fama Festiwal oraz LAdies Jazz festival.

4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść:
Natalia Czekała – fortepian, śpiew
Karolina Matuszkiewicz - skrzypce, śpiew, gadułka, fidel płocka, suka biłgorajska, kamancze
Artur Siejka - kontrabas
Krzysztof Guzewicz – cajon, udu, darbuka, mazhar, tabla, tonbak

Koncerty zespołu T/Aboret odbędą się:
28.09, Otwarta Pracownia Jazdów, Warszawa (koncert połączony z premierą animowanego klipu)
29.09, Strefa, Kraków
30.09 - Miejski Ośrodek Kultury , Kędzierzyn Koźle

Strona zespołu: www.taboretmusic.com

fot. mat. prasowe

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.